Pandemia koronawirusa. Robert Telus: jesteśmy dwa kroki przed innymi państwami

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 18:41
- Narzucamy Europie standardy, a kraje europejskie biorą z nas przykład, jak należy działać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Robert Telus z PiS. Z kolei Michał Jaros z KO przyznał, że "na kwestię rozliczeń i podsumowań przyjdzie czas, gdy poradzimy sobie z tym zagrożeniem".
Audio
  • Robert Telus oraz Michał Jaros o pandemii koronawirusa (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Massimo Percossi

szkoła EN_01371778_0064 1200.jpg
Żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w całym kraju zamknięte na dwa tygodnie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w środę pandemię nowego koronawirusa. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył na konferencji prasowej w Genewie, że koronawirus może być określany jako pandemia. Z kolei w Polsce jest już łącznie 31 potwierdzonych zakażeń.  

Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że w przypadku zagrożenia koronawirusem "jesteśmy dwa kroki przed innymi państwami". - Narzucamy Europie standardy, a kraje europejskie biorą z nas przykład, jak należy działać. Apeluję do polityków opozycji o rozsądek i spokój. Nie powinniśmy robić na tym polityki, a Małgorzata Kidawa-Błońska tak postępuje. Dla dobra Polski powinniśmy wszyscy razem współpracować. Pokazał to prezydent Andrzej Duda, który dał przykład i pokazał, że są sprawy ważne i ważniejsze - powiedział Telus.

- Bezpieczeństwo Polaków jest ponad wszystkim. Rząd panuje nad sytuacją i nie wprowadzajmy paniki. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo Polaków - stwierdził.

Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej przyznał, że "chcemy mieć tych informacji jak najwięcej". - Potrzebujemy mieć pełną wiedzę na temat tego, co się w Polsce dzieje w każdym miejscu i chcemy, aby nasze służby zadania wykonywały w sposób należyty. Byłem na granicy w Zgorzelcu i tylko wyrywkowo pasażerowie w busach są przepytywani i sprawdzani. Sprawdzajmy wszystkich - mówił polityk opozycji.

- Na kwestię rozliczeń i podsumowań przyjdzie czas, gdy poradzimy sobie z tym zagrożeniem - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Robert Telus (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Michał Jaros (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 11.03.2020

Godzina emisji: 18.10

dn

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Posłanka Lewicy: test na niepopadanie w panikę Polacy zdają z plusem

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 11:58
- Opozycja potrafi wznieść się ponad podziały i także pokazała się z odpowiedzialnej strony - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: władza dobrze radzi sobie z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 16:21
- Minister zdrowia musi mieć jakieś szacunki dotyczące koronawirusa skoro mówi, że zachorowań będzie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Socjolog: brak paniki dot. koronawirusa świadczy o odpowiedzialności Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:25
- Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni, oczekują tylko odpowiedniego ostrzegania i informowania nt. koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog UW).
rozwiń zwiń