"Nie jest samodzielnym politykiem". Adam Andruszkiewicz o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 19:11
- Borys Budka zawsze jest blisko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Podpowiada jej, co ma mówić. Wygląda na to, że nie jest ona samodzielnym politykiem - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz, poseł PiS i wiceminister cyfryzacji. O kandydatce Koalicji Obywatelskiej i wyborach prezydenckich mówił też Dariusz Joński, poseł KO.
Audio
  • Dariusz Joński i Adam Andruszkiewicz o wyborach prezydenckich (Jedynka/"Debata Jedynki")
Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska,
Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska,Foto: PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda zapewnił podczas konferencji prasowej, że - jeżeli uzyska reelekcję w zbliżających się wyborach prezydenckich - to programy społeczne przyjęte przez PiS zostaną utrzymane. Chodzi między innymi o program 500+ czy trzynastą emeryturę.

Jak do tych programów odnosi się Koalicja Obywatelska? - Prezydent wymienił postulaty, które wprowadził. Nie wspomniał natomiast o niespełnionych obietnicach dotyczących choćby ustawy frankowej czy podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 8 tys. - powiedział w Programie 1 Polskiego Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

DUDA plus.jpg
Prezydent: gwarantuję utrzymanie wszystkich programów społecznych

- Natomiast jeśli chodzi o trzynastą emeryturę, to uważam, że dużo sensowniejsza jest propozycja Koalicji Obywatelskiej, czyli emerytury bez podatku - dodał. Jego zdaniem warto byłoby wrócić do obietnic Andrzeja Dudy z 2015 roku i je przeanalizować.

"Niejasne stanowisko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej"

Zdaniem Adama Andruszkiewicza, posła PiS i wiceministra cyfryzacji, "stanowisko Małgorzaty Kidawy Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, jest niejasne w kontekście programów społecznych". 

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Uspokój się człowieku". Poseł PO uciszał dziennikarza telewizji publicznej po pytaniu o 500+

- Widzimy, że Borys Budka, przewodniczący PO, stoi na konferencjach prasowych zawsze blisko kandydatki na prezydenta i podpowiada jej, co ma mówić albo odpowiada za nią. Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest samodzielnym politykiem i nie będzie samodzielnym prezydentem - przekonywał Andruszkiewicz.

urna głosowanie wybory free sh 1200.jpg
"Na dziś spełniliśmy każdy warunek". Oświadczenie PKW ws. wyborów

W audycji była też mowa m.in. o sposobie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. 

Więcej w nagraniu całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadził: Michał Rachoń

Goście: Adam Andruszkiewicz (PiS), Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 20.04.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz: za sprawą struktur PO wracają symbole komunistyczne

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:40
- Zamiana nazwy ulicy Fieldorfa "Nila" na Jedności Robotniczej trudno odczytywać inaczej niż powrót pewnych symboli komunistycznych - mówił w radiowej Jedynce Adam Andruszkiewicz. - Politycy z Warszawy nie powinni się mieszać w lokalne decyzje rad miast, bo lokalne uwarunkowania są często oceniane inaczej, niż w Warszawie - oceniał Dariusz Joński. 
rozwiń zwiń