Jacek Ozdoba: Polska jest wzorem tolerancyjnego kraju. Nie burzcie tego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 19:25
- Środowiska skrajnej lewicy i LGBT, które są w gronie politycznym pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nie są tolerancyjne i przejawiają heterofobię i niechęć wobec ludzi, którzy mają inne zdanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Ozdoba z klubu parlamentarnego PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był także Wiesław Szczepański, poseł SLD. 
Dzień po warszawskim tęczowe disco zorganizowano w Krakowie
Dzień po warszawskim "tęczowe disco" zorganizowano w KrakowieFoto: Beata Zawrzel/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda mówił na spotkaniu z mieszkańcami Lublina, że podpisana przez niego Karta Rodziny to odpowiedź na głosy wielu rodziców, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu do szkół treści o charakterze ideologicznym. Andrzej Duda powiedział, że "podstawą rozwoju naszego kraju jest rodzina i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, macierzyństwo oraz rodzicielstwo". - Ta konstytucja stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, a (...) rodzice mają prawo do wychowywania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami - mówił prezydent.

duda_1200 (3).jpg
Prezydent: Karta Rodziny wprost odnosi się do polskiej konstytucji
"Nie burzcie tego"

W ocenie Jacka Ozdoby, słowa prezydenta to "bardzo wyważony głos, odnoszący się do sytuacji i dyskusji, jaka toczy się w kampanii wyborczej". - Pan prezydent odnosił się też do planów kontrkandydatów albo planów, które zostały przedstawione np. przez wiceprezydenta Warszawy, który mówił o "oswajaniu", na którego końcu będzie adopcja dzieci przez pary homoseksualne - wskazał poseł Zjednoczonej Prawicy. - Szacunek należy się każdemu, ale środowiska skrajnej lewicy, środowiska LGBT, które są w gronie politycznym pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nie są tolerancyjne i przejawiają heterofobię i niechęć wobec ludzi, którzy uważają inaczej - podkreślił gość "Debaty Jedynki". 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Bochenek: Karta Rodziny gwarantuje, że prezydent będzie stał na straży wartości

- Polska, na tle Europy, jest krajem tolerancyjnym. Nawet patrząc na Kodeks Karny II RP - tam nie było penalizacji relacji homoseksualnych. Polska jest wzorem tolerancyjnego kraju. Nie burzcie tego - zaapelował Jacek Ozdoba i wspomniał zorganizowane przez środowiska lewicowe "tęczowe disco" przed Pałacem Prezydenckim, w święto Bożego Ciała. 

"Zmobilizować twardy elektorat PiS"

Wiesław Szczepański ocenił, że wypowiedź prezydenta miała "zmobilizować twardy elektorat PiS". - Homofobia, która występuje w tej chwili, zaczyna występować u posłów PiS. Klub Lewicy przygotował w lutym skierowany do konsultacji projekt o związkach partnerskich. Nie ma tam zapisów o adopcji dzieci, ale są zapisy o prawach: alimentacyjnych, spadkowych, czy dostępu do informacji medycznej - wskazał poseł SLD.

- Dzisiaj te osoby nie mogą w Polsce zawierać małżeństw, nie mogą adoptować dzieci, uważają, że są traktowane w sposób gorszy - argumentował Wiesław Szczepański. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Jest ideologią w tym sensie, że jej zwolennicy protestują w jakimś celu". Prof. Domański o LGBT

W rozmowie więcej nt. Karty Rodziny i faktycznych oraz oczekiwanych praw osób ze środowisk LGBT. Zachęcamy do jej wysłuchania. 

Posłuchaj
25:01 Raxchon-debata-ejdynki_PR1_AAC 2020_06_15-18-11-08.mp3 Jacek Ozdoba i Wiesław Szczepański o równości małżeńskiej i prawach osób LGBT w Polsce ("Debata Jedynki")

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMichał Rachoń

Goście: Jacek Ozdoba (KP PiS), Wiesław Szczepański (SLD)

Data emisji: 15.06.2020

Godzina emisji: 18.10


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Robert Biedroń nie lawiruje w tej kwestii jak Rafał Trzaskowski". Marcin Kulasek o postulatach LGBT

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 15:50
- Podpisaniem Karty Rodziny, prezydent Andrzej Duda wpisał się w podział społeczeństwa i nietolerancję - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: obrona rodziny jest czymś naturalnym

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 09:51
- Wydawałoby się, że obrona rodziny jest czymś zupełnie naturalnym, a podpisanie Karty Rodziny nie może nikogo urazić - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił też, że sprowadzenie człowieka wyłącznie do jego seksualności jest czymś "krzywdzącym" i "depersonalizującym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jałowiczor: obserwujemy gwałtowną reakcję na podpisanie Karty Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 13:15
- Przeciwnicy Andrzej Dudy chcą przedstawić Kartę Rodziny nie jako deklarację broniącą rodziny, ale coś, co szkodzi osobom, które mają orientację inną niż heteroseksualna - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" o ideologii LGBT.
rozwiń zwiń