Poseł PiS o debacie prezydenckiej: wielu kandydatów recytowało swoje wypowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 20:30
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski i Waldemar Sługocki, poseł Koalicji Obywatelskiej rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o przebiegu debaty prezydenckiej, która odbyła się w studiu Telewizji Polskiej.
Debata prezydencka w TVP
Debata prezydencka w TVPFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

debata-2-1200pap.jpg
Debata prezydencka. Kandydaci mówili o relokacji migrantów, małżeństwach homoseksualnych i przyjęciu euro

W środę (17.06) jedenastu kandydatów na prezydenta debatowało w studiu Telewizji Polskiej. Dyskutowali o polityce zagranicznej, wewnętrznej, społecznej, o gospodarce i świecie wartości. 

Marek Mądrzejewski zapytał swoich gości o to, jak poradzili sobie podczas telewizyjnej debaty kandydaci na prezydenta.

Posłuchaj
27:08 _PR1_AAC 2020_06_18-18-11-51.mp3 Jarosław Krajewski, poseł PiS i Waldemar Sługocki, poseł KO o debacie prezydenckiej (Debata Jedynki/Jedynka)

"Najlepszy - Andrzej Duda"

Jarosław Krajewski mówił, że podczas debaty prezydenckiej najlepiej zaprezentował się Andrzej Duda. - W wypowiedziach kontrkandydatów prezydenta, szczególnie kandydata Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego, zabrakło sformułowania wizji i planu dla Polski - ocenił.

Prowadzący audycję zapytał posła PiS, czy pytania zadawane podczas debaty nie ograniczały możliwości przedstawienia planu politycznego kandydatów na prezydenta.

- Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Nawet dla mnie niektóre pytania były dość zaskakujące, ale zwróciłbym uwagę na to, że wielu kandydatów nie odpowiadało wprost na pytania, a recytowało swoje wcześniej zaplanowane wypowiedzi - ocenił.

debata.jpg
"Andrzej Duda szuka wyborców w politycznym centrum". Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej

Pytania TVP

Waldemar Sługocki stwierdził natomiast, że formuła narzucona przez Telewizję Publiczną nie służyła zaprezentowaniu w pełni programów kandydatów na urząd prezydenta. - Nie tylko ta konwencja nie pozwała na dłuższe wypowiedzi - nie mówiąc też o interakcjach, czy wymianie poglądów pomiędzy poszczególnymi kandydatami - ale nie pozwalały na to także pytania - zaznaczył poseł KO.

Polityk dodał, że pytania zostały tak dobrane, aby sprzyjały jednemu z kandydatów. - Wszyscy wiemy, że chodziło o prezydenta Andrzeja Dudę - podkreślił, dodając, że TVP się do tego skrupulatnie przygotowywała.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMarek Mądrzejewski

Goście: Jarosław Krajewski (poseł Prawa i Sprawiedliwości) i Waldemar Sługocki (poseł Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 18.07.2020

Godzina emisji: 18.10

pkur/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Lewicy: mam wrażenie, że Trzaskowski podczas debaty wypadł trochę nijako

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:19
- Robert Biedroń ma prawo być zmęczony, ale absolutnie nie odebrałam go w ten sposób podczas debaty. Z kolei Rafał Trzaskowski starał się być umiarkowany, ale mam wrażenie, że wypadł trochę nijako - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Kotula, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andrzej Duda szuka wyborców w politycznym centrum". Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 18:10
– Wszyscy skoncentrowali się na pytaniach w debacie, ze względu na ich banalność i nieadekwatność do wyborów prezydenckich. Ewidentnych przegranych nie było, pojawiły się za to osoby, które zaistniały w świadomości społecznej i takie, które poszerzają swój kapitał polityczny – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia profesor Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń