"Ograniczała się do konferencji prasowej". Krajewski o debacie Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 19:30
- Czy widział ktoś w demokratycznym państwie, aby sztab kandydata na prezydenta był organizatorem debaty? Debata pana Trzaskowskiego ograniczała się do tego, co możemy nazwać konferencją prasową, a jej oglądalność w żadnym wypadku nie zbliżyła się do debaty organizowanej przez telewizję publiczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł PiS. Gościem audycji był również Jan Grabiec, poseł PO.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski Foto: PAP/Mateusz Marek

Tematem "Debaty Jedynki" były debaty prezydenta Andrzeja Dudy i wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego. - Czy widział ktoś w demokratycznym państwie, aby sztab kandydata na prezydenta był organizatorem debaty? Debata pana Trzaskowskiego ograniczała się do tego, co możemy nazwać konferencją prasową, a jej oglądalność w żadnym wypadku nie zbliżyła się do debaty organizowanej przez telewizję publiczną, w której wziął udział prezydent - ocenił Jarosław Krajewski.

mid-20706364 (2).jpg
"Poczucie bezpośredniego uczestnictwa". Politolog o debacie Andrzeja Dudy

Jego zdaniem "w przeciwieństwie do debaty Andrzeja Dudy, Rafałowi Trzaskowskiemu zabrakło elementarnej odwagi. Jeżeli chodzi o kwestie tej debaty, Rafał Trzaskowski obawiał się ogromnej przegranej, która zakończy jakiekolwiek spekulacje, że goni on pana prezydenta Andrzeja Dudę.

Czytaj także:

- Wynik I tury wyborów to ponad 13 pkt procentowych, które miał Andrzej Duda w porównaniu do Rafała Trzaskowskiego. Wielu politologów twierdziło, że Trzaskowski nie ma szans na zwycięstwo. On i jego sztabowcy nikogo się nie boją, ale jak zobaczą małą myszkę, uciekają - podkreślił. 

Posłuchaj
25:38 _PR1_AAC 2020_07_07-18-11-56.mp3 Jarosław Krajewski i Jan Grabiec w komentarzu po debatach wyborczych Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego (Debata Jedynki/Jedynka)

"Prawdziwa debata"

- Pan prezydent Andrzej Duda ucieka przed debatą i prawdziwą rozmową. Zdecydował się na występy w telewizji kontrolowanej przez rządzącą partię. Rafał Trzaskowski spotkał się z dwudziestoma dziennikarzami, którzy przeprowadzili prawdziwą debatę i odpytali go na wszystkie strony - stwierdził Jan Grabiec.

zielony rt mid-20707018 1200.jpg
"Nie dał rady jako prezydent Warszawy, nie można mu powierzyć spraw w całym kraju". Kaleta o Trzaskowskim

Poseł PO ocenił, że debata prezydenta wypadła słabo, "mimo że pytania były przygotowane «pod niego». W debacie brali udział rzekomo niezależni mieszkańcy, a okazało się, że to osoby związane z PiS. Kilka dni temu prezydent obiecywał, że jeśli telewizje się porozumieją, jest gotów wystąpić we wspólnej debacie. W Lesznie były nawet cztery telewizje. Mam nadzieję, że sztab prezydenta Dudy jednak się zreflektuje i podejmie rękawicę".

Czytaj także:


- Mamy jeszcze 3 dni do ciszy wyborczej. Jeśli prezydent Duda chce dotrzymać słowa i chce stanąć do debaty, Rafał Trzaskowski jest gotowy do tego w każdej chwili i na to czekamy - podsumował. 

W audycji również temat kolejnego wypadku autobusu miejskiego w Warszawie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyKrzysztof Świątek

GościeJarosław Krajewski (PiS), Jan Grabiec (PO)

Data emisji: 07.07.2020

Godzina emisji: 18.11

pkr/ans

Czytaj także

Wiceminister cyfryzacji: ciężko wierzyć Trzaskowskiemu, regularnie zmienia zdanie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 19:15
- Rafał Trzaskowski zmienił zdanie nie tylko w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale także w takich sprawach jak imigracja, waluta euro czy Marsz Niepodległości. Dlatego trudno dziś wierzyć w deklaracje tego polityka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Gościem audycji był także poseł KO Dariusz Joński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: chcę rozwijać Polskę, aby poziom życia i wynagrodzenie były magnesem dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 21:53
- Chciałbym, żeby nasz kraj tak rozwijał się w przyszłości i tak chcę nadal rozwijać Polskę, żeby wzrastał poziom życia, żeby wzrastały wynagrodzenia, żeby młodzi ludzie odnajdywali w tym magnes, żeby tutaj pracować i znajdować ambitne zajęcia - mówił prezydent Andrzej Duda w czasie debaty w Końskich w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: prezydent Andrzej Duda niezmiennie kojarzy się z tymi samymi wartościami

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:00
- Prezydent pokazuje, że nie boi się podejmować decyzji odbieranych przez przeciwników jako niepopularne - zauważył w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog (PAN).
rozwiń zwiń