"Mam nadzieję, że większość sejmowa będzie szersza". Posłanka PiS o propozycji prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 18:57
- Gdyby rzeczywiście prezydent był liderem poszerzenia poparcia naszego programu, to trzymam za to kciuki - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka PiS. Do inicjatywy przedstawionej przez Andrzeja Dudę odniósł się też Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. 
Sejm RP
Sejm RPFoto: Sejm RP/Twitter

Posłuchaj
25:22 [ PR1]PR1 (mp3) 8 lipiec 2020 18_11_35.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka i Paweł Kowal o propozycji Andrzeja Dudy ("Debata Jedynki")

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji o spotkanie po 12 lipca.

- Porozmawiajmy o tych sprawach, które są najistotniejsze. Proszę, żeby zrobili to też wszyscy ci, którzy działają w samorządach. Tu nie chodzi tylko o tych ludzi, którzy sprawują władzę na jej szczytach, którzy zasiadają w Sejmie czy Senacie. Chodzi też o wszystkich tych, którzy sprawują w Polsce władzę, którzy prowadzą sprawy publiczne od najwyższego szczebla, aż do najspokojniejszej działalności samorządowej - powiedział Andrzej Duda.

PAP Andrzej Duda Łuków 1200.jpg
Prezydent: wierzę w to, że wygra Polska ambitna, Polska rozwoju

"Trzymam kciuki za inicjatywę prezydenta"

O tej propozycji mówili w Programie 1 Polskiego Radia Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oraz Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj również:

- Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wsparcie działań Prawa i Sprawiedliwości było jeszcze szersze. Gdyby rzeczywiście prezydent był liderem poszerzenia poparcia naszego programu, to trzymam za to kciuki i mam nadzieję, że od poniedziałku będziemy na to pracować, a większość sejmowa się zwiększy - przyznała Stachowiak-Różecka. 

Według Pawła Kowala każdy z kandydatów musi się opierać nie tylko na tych, którzy się z nim w 100 proc. utożsamiają, ale też na tych, którzy rozumieją co jest podstawą w polityce. - Chodzi o to, by wybrać kandydata, do którego jest po prostu komuś bliżej - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzemiel

Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 08.07.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Okopach powstanie Muzeum ks. Popiełuszki. "To postać o znaczeniu ogólnym"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 17:10
- W perspektywie tylu dziesięcioleci, które upłynęły od śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, paradoksalnie wiele rzeczy można pokazać na nowo - powiedział dr Waldemar Wilczewski, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
rozwiń zwiń