Kto zwycięzcą wyborów prezydenckich? Apel o wzajemny szacunek dla poglądów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 19:29
II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę - 12 lipca. O przyjęcie z szacunkiem wyboru Polaków podczas niedzielnego głosowania w wyborach prezydenckich zaapelowała do Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich w piątek pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. O tym apelu dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowana Joanna Kopcińska (PiS) i poseł Paweł Zalewski (PO).
Pałac Prezydencki w Warszawie
Pałac Prezydencki w WarszawieFoto: Naumov S./Shutterstock.com

- Niezależnie od tego, co przyszłość nam przyniesie i co stanie się w niedzielę, proponuję, żebyśmy my i państwo z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków - zwróciła się żona prezydenta Andrzeja Dudy do Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich. - Niech zdecyduje większość i zachęcam, żeby pójść na te wybory i żeby zagłosować za, a nie przeciw - dodała.

Posłuchaj
24:58 _PR1_AAC 2020_07_10-18-11-47.mp3 Eurodeputowana Joanna Kopcińska (PiS), Paweł Zalewski, poseł PO, o kampanii wyborczej (Jedynka/Debata Jedynki)

 

Joanna Kopcińska (PiS), pytana, czy partia uzna wynik głosowania, jakikolwiek będzie, powiedziała, że to bardzo ważne wybory. Zaznaczyła, że ten wybór jest w rękach Polaków, Polacy zadecydują. – Zgadzam się ze słowami pani prezydentowej: przede wszystkim szacunek, szacunek należny każdemu obywatelowi naszego kraju. I takim prezydentem wszystkich Polaków jest Andrzej Duda – mówiła. – Do wyników wyborów podejdziemy z pokorą – zaznaczyła.

Paweł Zalewski (PO) powiedział, że bardzo się cieszy z wypowiedzi Agaty-Kornhauser Dudy. – To jest wypowiedź skierowana do jej męża  - ocenił jednak. Pytany, czy ugrupowanie uzna wynik wyborów, powiedział: "jeżeli wybory zostaną przeprowadzone bez jakiegokolwiek problemu i cienia podejrzeń, że zostały sfałszowane, nie będę miał z tym problemu". Jak stwierdził, pięć lat temu Polacy wybrali PiS jako partię rządzącą i prezydenta Andrzeja Dudę i uznał wolę Polaków. Teraz, jak mówi, jednak czeka na to, czy PiS uzna wolę Polaków.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę - 12 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Goście: eurodeputowana Joanna Kopcińska (PiS), poseł Paweł Zalewski (PO)

Data emisji: 10.07.2020

Godzina emisji: 18.11

PAP/IAR/Jedynka/agkm

Czytaj także

Prezydent: my nie pozwalamy kraść 50 miliardów złotych, luka VAT jest dziś bez porównania mniejsza

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:54
- To wcale nie było trudne. Oni też mogli to zrobić, tylko najwyraźniej nie chcieli, po prostu nie chcieli, pozwalali na tę kradzież - mówił prezydent Andrzej Duda w Myśliborzu w Zachodniopomorskiem. Podkreślił, że obecnie luka VAT jest bez porównania mniejsza niż za poprzednich rządów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: w tym roku przeciętna rodzina zapłaci za gaz mniej o 1760 zł

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:40
Na spotkaniu z wyborcami w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) Andrzej Duda poruszył kwestię opłat za energię. - W tym roku przeciętna rodzina zapłaci za gaz mniej o 1760 zł - powiedział starający się o reelekcję prezydent. Dodał, że obniżki cen gazu są możliwe, bo Polska stopniowo uniezależnia się od importu tego surowca z Rosji.
rozwiń zwiń