"Polska pokazała, że jest skuteczna". Joanna Kopcińska o szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 20:09
- Polska pokazała, że jest skuteczna, że potrafimy budować sojusze, a jednocześnie walczyć o swoje - tak o czterodniowym szczycie UE mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kopcińska, europoseł PiS.
Negocjacje w UE
Negocjacje w UEFoto: PAP/EPA/FRANCOIS WALSCHAERTS / POOL

Posłuchaj
26:22 [ PR1]PR1 (mp3) 21 lipiec 2020 18_11_48.mp3 Joanna Kopcińska i Bogusław Luberadzki o szczycie UE ("Debata Jedynki")

 

Zgodnie z porozumieniem zawartym we wtorek nad ranem w Brukseli, Polska ma pozyskać w ramach funduszu odbudowy ponad 124 mld euro w grantach, a łącznie z uprzywilejowanymi pożyczkami - 160 mld euro.

morawiecki_1200.jpg
Kulisy negocjacji w Brukseli. Wiemy, jakie były wytyczne polskiego rządu na szczyt UE

Porozumienie zakłada powołanie funduszu odbudowy o wartości 750 mld euro. Z tej sumy 390 mld euro będą stanowiły granty, a 360 mld euro - pożyczki.

- Znalezienie tego porozumienia to bardzo dobra wiadomość dla Unii Europejskiej. Polska pokazała, że jest skuteczna, że potrafimy budować sojusze, a jednocześnie walczyć o swoje. Nie pozwalamy też na to, aby wykorzystywać mechanizmy, które wykraczają poza zapisy traktatowe - oceniła w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kopcińska, europoseł PiS.

Czytaj również:

Według Bogusława Liberadzkiego natomiast "nie ma wątpliwości co do tego, że Unia Europejska odniosła sukces, a co za tym idzie również Polska". - Sukces UE jest naszym sukcesem - kontynuował Liberadzki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Bogusław Liberadzki (SLD) oraz Joanna Kopcińska (PiS)
Data emisji: 21.07.2020
Godzina emisji: 18.12

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak