"Szokujące działania". Mariusz Gosek o obronie Michała Sz. przez polityków opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 20:00
- Stawanie w obronie osoby, która dopuszcza się czynu chuligańskiego i dawanie przyzwolenia na takie zachowania ze strony polityków jest działaniem szokującym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Gosek, polityk Solidarnej Polski. Gościem "Debaty Jedynki" był również Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W Warszawie po raz kolejny została zaatakowana ciężarówka "Prawo do życia". Jak informuje portal wpolityce.pl, ataku dokonali "lewicowi aktywiści", którzy utworzyli blokadę przy ulicy Francuskiej w Warszawie, uniemożliwiając jej tym samym dalszy przejazd.

Czytaj więcej
TT_ciężarówka pro_1200.jpg
Kolejny atak na ciężarówkę fundacji "Pro". Wśród uczestników "znane twarze"

Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie. Jeden z nich miał miejsce 27 czerwca, kiedy to przy ulicy Wilczej w Warszawie grupa aktywistów zaatakowała ciężarówkę oraz jej kierowcę. Mężczyzna odniósł obrażenia w zdarzeniu. Jednym z uczestników napaści był Michał Sz. (podający się za "Małgorzatę", ps. Margot), w którego obronie stanęli działacze LGBT po tym, gdy został on zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze działali na polecenie sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Działania policji

Wielu polityków opozycji zarzuca jednak policji agresję wobec protestujących osób. Nie zgadza się z tym Mariusz Gosek, który uważa, że funkcjonariusze działali bardzo profesjonalnie i ze spokojem znosili obelgi, lecące pod ich adresem z ust demonstrantów. - Proszę o to, żeby zakończyć te ataki na policję - mówił polityk.

Posłuchaj
24:18 _PR1_AAC 2020_08_12-18-12-12.mp3 Politycy o działaniach policji przy zatrzymaniu Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot) (Debata Jedynki)

Gość radiowej Jedynki zauważył również, że politycy opozycji chcą wywierać naciski na policję, co - w jego ocenie - nie powinno mieć miejsca. - Funkcjonariusze są stawiani w sytuacji, w której są bardzo duże emocje - podkreślił Mariusz Gosek.


"Widziałem agresję"

Krzysztof Paszyk ocenił zaś, że "w ostatnich pięciu latach standardy funkcjonowania policji są narażone na szwank". - Mam wielki szacunek do munduru, ale niestety przy różnego rodzaju manifestacjach, które miały na sztandarach tezy nieżyczliwe władzy, widzieliśmy skłonność do nadmiernego eksponowania agresji - stwierdził poseł PSL.


Czytaj więcej
1200_LGBT_EN.jpg
Wulgarne gesty, agresywne zachowanie. Policja opublikowała nagranie z protestu LGBT

- Przez ostatnie pięć lat wielokrotnie widziałem używanie nieadekwatnej siły do pokojowo manifestujących obywateli - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Mariusz Gosek i Krzysztof Paszyk

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 18.12

jp

Czytaj także

Zbigniew Ziobro o zatrzymaniu "Margot": opozycja stoi po stronie bandytyzmu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 13:23
- W przypadku Michała Sz. mamy do czynienia z przestępstwem, jest podejrzany m.in. o brutalne zaatakowanie działacza fundacji pro-life i niszczenie mienia - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Policjanci wykonywali zadania zlecone przez sąd, działali profesjonalnie - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gac: Lewica buduje kłamliwą narrację opartą na manipulacjach i emocjach

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 20:41
- Lewica żeruje, próbując zbić kapitał i rozkręcić histerię, bo chodzi o środowiska LGBT - powiedział Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń