Poseł PiS: Łukasz Szumowski przeprowadził Polskę przez najtrudniejszy okres pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 19:33
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński i Agnieszka Ścigaj, poseł Kukiz'15, rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisjiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

East News Łukasz Szumowski 19 1200.jpg
Łukasz Szumowski: składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia

We wtorek (18 sierpnia) Łukasz Szumowski zapowiedział złożenie rezygnacji z funkcji ministra zdrowia. Wczoraj z resortu odszedł też wiceminister Janusz Cieszyński.

Magdalena Ogórek poprosiła swoich gości o komentarz w tej sprawie.


Posłuchaj
26:34 PR1_MPLS 2020_08_18-18-12-26_for_media.mp3 Kazimierz Smoliński: każda dymisja budzi pytania (Debata Jedynki/Jedynka)

 

Kazimierz Smoliński mówił, że podanie się do dymisji ministra zdrowia jest dla niego zaskoczeniem i rodzi pytania. Chwalił też dokonania Łukasza Szumowskiego w walce resortu z pandemią koronawirusa.

- Może powiedzieć: "zrobiłem, to co było najważniejsze, czyli przeprowadziłem Polskę przez ten najtrudniejszy okres" - stwierdził poseł PiS.

Druga fala pandemii

Z kolei Agnieszka Ścigaj krytycznie oceniła pracę ministra zdrowia. - Poseł Smoliński powiedział, że udało się ministrowi przeprowadzić Polskę przez najgorszy czas. To ja przypomnę słowa ministra Łukasza Szumowskiego, który mówił, że pandemia prawdopodobnie będzie trwała dwa lata - zauważyła.

Dodała, że minister rezygnuje z pełnionego urzędu "w momencie, kiedy przychodzi zapowiadana druga fala koronawirusa, kiedy mieliśmy do czynienia z dokonywaniem różnych dziwnych zakupów, które nie do końca pan minister potrafił rozliczyć".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Magdalena Ogórek

Goście: Kazimierz Smoliński (PiS) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15)

Data emisji: 18.08.2020

Godzina emisji: 18.12

pkur

Czytaj także

Poseł Kukiz'15: dobrym momentem na rezygnację ministra byłaby rekonstrukcja rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 16:59
- Do reorganizacji rządu pozostał jeszcze prawie miesiąc, a całe ministerstwo spada na barki premiera, szczególnie że wczoraj do dymisji podał się wiceminister Janusz Cieszyński. Coś jest nie tak - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15, komentując ostatnie wydarzenia związane z resortem zdrowia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem zmęczony hejtem". Minister zdrowia o przyczynach podania się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 16:55
- Każdy byłby zmęczony w obecnej sytuacji, m.in. przez tryb tej pracy. Najbardziej jednak męczą bezpodstawne oskarżenia i hejt - mówi w rozmowie z "Gazetą Polską" Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń