"Jeśli nie będziemy bardziej zdyscyplinowani, sytuacja będzie się pogarszać". Tomasz Latos o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 19:15
- Na ulicach, w środkach transportu publicznego, w sklepach widać rozprzężenie. Ludzie przestali obawiać się koronawirusa. Jeśli nie będziemy bardziej zdyscyplinowani, sytuacja będzie się pogarszać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SARATSTOCK / Shutterstock.com

Posłuchaj
26:53 [ PR1]PR1 (mp3) 24 sierpień 2020 18_11_42.mp3 Tomasz Latos: musimy być bardziej zdyscyplinowani

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 538 osób - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło pięć kolejnych chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 62 310 osób, a zmarło 1960 zakażonych.

1200 karetka.jpg
Ministerstwo Zdrowia: blisko 42,5 tys. osób wyzdrowiało z COVID-19. 548 nowych zakażeń

- Zdecydowanie wszyscy przyzwyczailiśmy się żyć z koronawirusem. To widać na ulicy, w sklepach, w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzegana jest odległość, również z noszeniem maseczek różnie bywa. Musimy do tego wrócić. Jeśli nie będziemy bardziej zdyscyplinowani, sytuacja będzie się pogarszać - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos, poseł PiS.

- Sytuacja jest trudna. Powstała ona przez zmianę nastawienia do koronawirusa przez rząd i Ministerstwo Zdrowia. W konsekwencji społeczeństwo przestało obawiać się pandemii - mówił z kolei Wojciech Konieczny z Lewicy. 

Więcej w rozmowie.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Tomasz Latos (PiS) i Wojciech Konieczny (Lewica)

Data emisji: 24.08.2020

Godzina emisji: 18.12

kad

Czytaj także

Prof. Modzelewski: nie sprawdziły się pesymistyczne prognozy z początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:59
- Po stronie podatkowej wykonanie budżetu państwa za ostatnie półrocze jest na poziomie 43 proc. To oczywiście gorzej, niż bywało w poprzednich latach, ale w warunkach obecnych to jednak bardzo dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, komentując sytuację gospodarczą w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń