Michał Jach: ten system pozwoli pozyskiwać uzbrojenie w sposób optymalny

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 19:18
- Cieszy mnie, że szef MON jest gotowy do tego, aby stworzyć system, który pozwoli najbardziej optymalnie pozyskiwać uzbrojenie - tak o utworzeniu Agencji Uzbrojenia mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Jach, poseł PiS. Do sprawy odniósł się też Czesław Mroczek, poseł PO.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Radek Pietruszka

Posłuchaj
26:13 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_09_23 18_11_46_for_media.mp3 Michał Jach i Czesław Mroczek o powstaniu Agencji Uzbrojenia ("Debata Jedynki") 

- Projekt ustawy o powołaniu Agencji Uzbrojenia jest przygotowany - poinformował niedawno szef MON Mariusz Błaszczak. Agencja powstanie z połączenia m.in. Inspektoratu Uzbrojenia, Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych i Biura ds. Umów Offsetowych.

błaszczak 1200 pap (2).jpg
Powstanie Agencja Uzbrojenia. MON zmienia system zakupów dla polskiej armii

O tej agencji mówili w Programie 1 Polskiego Radia posłowie Michał Jach (PiS) i Czesław Mroczek (PO). - Dotychczasowy system, istniejący od 2010 roku, jest dysfunkcjonalny. Cieszy mnie, że minister jest gotowy do tego, aby stworzyć system, który pozwoli w sposób najbardziej optymalny pozyskiwać uzbrojenie - ocenił Jach. 

- Ten rząd nie pozyskuje sprzętu dla wojska. Wydaje pieniądze w formie zaliczek i mówi, że coś realizuje. Tak nie jest - ocenił Mroczek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Michał Jach (poseł PiS), Czesław Mroczek (poseł PO)

Data emisji: 21.09.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w systemie zakupów dla wojska. Szef MON przedstawi szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:39
Minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawi założenia zmian systemu zakupów dla wojska. Szef MON wystąpi na konferencji branży obronnej i sektora zbrojeniowego organizowanej przez portal Defence24.
rozwiń zwiń