Waldemar Buda: Platformie Obywatelskiej brakuje charyzmatycznego lidera i oferty programowej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:10
- Platforma Obywatelska nie ma lidera, który poprowadziłby tę formację. Brakuje jej także rozsądnej, dostosowanej do rzeczywistości oferty programowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Gościem audycji był także Marek Dyduch, poseł SLD. 
Przewodniczący PO Borys Budka (P) na sali obrad podczas drugiego dnia posiedzenia Sejmu
Przewodniczący PO Borys Budka (P) na sali obrad podczas drugiego dnia posiedzenia SejmuFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała i postawiła zarzuty dwóm osobom podejrzanym o wręczanie łapówek byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za pomoc w uzyskaniu intratnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

cba-free-cba-gov-pl 1200.jpg
Łapówki za intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa? Zarzuty dla kolejnych osób w aferze Nowaka

- Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy, skoro następne osoby są w tej sprawie zatrzymane, skoro są konkretne zarzuty brania łapówek, i to za funkcje publiczne czy gospodarcze poszczególnych osób. To są konkrety. W moim odczuciu Platforma nie może udawać, że to jest naciągane, że to jest jakaś nagonka PiS-u, tylko powinna wręcz żądać rzetelnego wyjaśnienia sprawy - powiedział w radiowej Jedynce Marek Dyduch.

Czytaj także:

- Jeżeli się okaże, że te zarzuty się potwierdzą, to będzie obciążenie dla całej Platformy, bo był to albo minister i wysoki urzędnik z ramienia PO, albo były to osoby, które pełniły wyjątkowo poważne funkcje gospodarcze - dodał poseł. 


Posłuchaj
26:01 PR1_MPLS 2020_09_29-18-11-16.mp3 Waldemar Buda i Marek Dyduch o Platformie Obywatelskiej (Debata Jedynki)

 

Waldemar Buda stwierdził z kolei, że do Platformy Obywatelskiej przylgnęła łatka "szemranych interesów". - Częściowo wychodzą one na jaw. Miejmy świadomość, że wykrywalność tego typu zdarzeń jest na bardzo niskim poziomie. Pewnie sporo jest jeszcze takich rzeczy, które nie ujrzały światła dziennego - skomentował polityk PiS. 

W jego ocenie, aby od PO odkleić wspominaną łatkę, "wszystko trzeba zbudować wokół nowej narracji, nowej jakości, na którą składa się wiele elementów". - Po pierwsze, aby się od tego odciąć, trzeba mieć w swoim środowisku charyzmatycznego lidera. Zawsze jest tak, że to lider buduje całą drużynę. Wielką tragedią tego środowiska jest to, że oni takiego lidera nie mają. Po drugie, Platformie brakuje oferty programowej - takiej, która odpowiadałaby rzeczywistości, w której się znajdujemy - podsumował Waldemar Buda. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Michał Rachoń

Goście: Waldemar Buda (PiS), Marek Dyduch (SLD)

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 18.12

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatrzymania ws. afery Nowaka. CBA w mieszkaniu b. prezesa PKN Orlen Dariusza K.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:07
Agenci CBA weszli do mieszkań b. prezesa PKN Orlen Dariusza K., b. członka zarządu PGE Wojciecha T. oraz Leszka K. zatrzymanych ws. byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało ich we wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
rozwiń zwiń