Stachowiak-Różecka: Jarosław Kaczyński wzmacnia rząd swoim autorytetem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 20:01
Posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka i poseł KO Paweł Poncyljusz rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o rekonstrukcji rządu. 
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

1200_Sejm_EN.jpg
Wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Nowy sondaż Social Changes

30 września premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Zamiast 20 resortów będzie ich 14. Niektóre ministerstwa zostaną połączone, a część ministrów straci stanowiska. Pojawią się też nowe twarze.

Marek Mądrzejewski poprosił swoich gości o skomentowanie faktu, że Jarosław Kaczyński, jako wicepremier, znajdzie się w składzie nowego rządu.

Posłuchaj
25:02 PR1_MPLS 2020_10_01-18-11-16_for_media.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka: Jarosław Kaczyński wzmacnia rząd swoim autorytetem (Debata Jedynki/Jedynka) 

Wzmocnienie rządu

Mirosława Stachowiak-Różecka mówiła, że "Jarosław Kaczyński wzmacnia rząd swoim autorytetem". -  Jest jasne, że jest on głównym liderem i autorem projektu dla Polski, który realizujemy od kilku lat - stwierdziła poseł PiS. Dodała, że szef jej ugrupowania w ramach nowego rządu będzie łączył pojawiające się w resortach propozycje.

Polityk podkreśliła ponadto, że "Jarosław Kaczyński będzie nadzorował i stał na straży tego, żebyśmy wszyscy nie zapominali, że najważniejszym dla nas projektem jest Polska". 

Prowadzący audycję dopytywał między innymi, dlaczego Ministerstwo Sprawiedliwości ma podlegać bezpośredniemu nadzorowi wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Mirosława Stachowiak-Różecka odpowiedziała, że "po długich rozmowach i negocjacjach uznano, że takie rozwiązanie będzie dobrze funkcjonowało".

Andrzej Duda Free prezydent pl-1200.jpg
Prezydent i premier omówili zmiany w rządzie. Rekonstrukcja w przyszłym tygodniu

"Pilnowanie Ziobro"

Paweł Poncyljusz mówił z kolei, że obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie służy "pilnowaniu Zbigniewa Ziobro i tego, żeby ta koalicja jak najdłużej trwała". - To, że ona nie jest spójna, pokazały ostatnie tygodnie - stwierdził poseł KO.

Dodał, że niezgoda w koalicji była widoczna w ostatnich tygodniach. - Te połajanki kierowane ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do koalicjantów, gdzie pokazywali, że już się mają pakować, że muszą pamiętać, dzięki komu są w parlamencie - mówił.

Polityk stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż "Jarosław Kaczyński ma być sędzią rozsądzającym skonfliktowanych Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego. - To są przeciwnicy wewnątrz rządu i wewnątrz koalicji - tłumaczył.

Paweł Poncyljusz podkreślił ponadto, że "mamy do czynienia z sytuacją bezprecedensową, ponieważ powołano wicepremiera, który nie stoi na czele żadnego resortu". - Ja nie pamiętam w historii trzydziestu lat polskich rządów, żebyśmy mieli takich wicepremierów nie wiadomo od czego - skwitował poseł KO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (posłanka PiS) i Paweł Poncyljusz (poseł KO)

Data emisji: 1.10.2020

Godzina emisji: 18.12

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pojawiło się wiele dobrych nazwisk". Marcin Porzucek o nowym składzie rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 18:09
- Mamy zrekonstruowany gabinet i pojawiło się wiele dobrych nazwisk, na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Przed nami historyczne trzy lata i ten czas należy do nas. Wszystkie narzędzia do tego, aby przekonać Polaków, że nie ma realnej alternatywy dla PiS, są w naszych rękach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Porzucek, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Posiada wszystkie instrumenty do zrealizowania zapowiadanych reform". Maciejewski o składzie nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 20:06
- Struktura nowego rządu zapowiadała się i klarowała od paru tygodni. Teraz Zjednoczona Prawica posiada wszystkie instrumenty do zrealizowania zapowiadanych reform i nie będzie wymówek, że się nie dało - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci".
rozwiń zwiń