"Ważny krok ku temu, żeby rząd działał sprawnie". Kuźmiuk o zaprzysiężeniu nowego gabinetu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 19:05
- Do rządu wchodzi szef największego ugrupowania Zjednoczonej Prawicy. To niewątpliwie ważny krok ku temu, żeby rząd działał sprawnie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Gościem audycji był również Mirosław Suchoń (KO).
Od lewej: Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński, Jarosław Gowin, Tadeusz Kościński oraz Michał Kurtyka
Od lewej: Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Piotr Gliński, Jarosław Gowin, Tadeusz Kościński oraz Michał KurtykaFoto: PAP/Radek Pietruszka
EN mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier: zmiany uproszczą działanie rządu i ułatwią Polsce wyjście z kryzysu

"Zmiany w rządzie, zgodne z filozofią upraszczania modelu funkcjonowania państwa, redukcji biurokracji, zmniejszania kosztów i przyspieszenia procesów podejmowania decyzji, ułatwią Polsce wychodzenie z kryzysu i wprowadzanie zapowiadanych reform" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Dziś Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w rządzie. Tak jak zapowiadaliśmy, planowana od dawna reforma odzwierciedla...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 6 października 2020

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz Piotr Gliński.

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Pragmatyzm i ideowość w jednym miejscu". Prof. Kik o rządzie Mateusza Morawieckiego

Czytaj także:

Zbigniew Kuźmiuk, który był gościem red. Michała Rachonia w "Debacie Jedynki" zaznaczył, że "do rządu wchodzi szef największego ugrupowania Zjednoczonej Prawicy".

Posłuchaj
25:22 [PR1] PR1 (mp3) 06 październik_2020_10_06-18-11-19_for_media.mp3 Zbigniew Kuźmiuk: stajemy przed bardzo trudnymi wyzwaniami (Debata Jedynki/Jedynka)

- To niewątpliwie spowoduje, że wszystkie najważniejsze decyzje będą zapadały na posiedzeniu Rady Ministrów. To ważny krok ku temu, żeby rząd działał sprawnie - zaznaczył europoseł PiS.

- Stajemy przed bardzo trudnymi wyzwaniami - i tymi europejskimi, i tymi krajowymi. Widać wyraźnie, że pandemia koronawirusa nie ustępuje - to ciągle ma negatywne skutku dla gospodarki. Rządy poszczególnych krajów zachodzą w głowę jak ratować gospodarkę i miejsca pracy. Polsce - w tym aspekcie - idzie do tej pory doskonale. Szkoda, że opozycja tego nie docenia - mówił Kuźmiuk.

"Jestem daleki od optymizmu"

Zdaniem Mirosława Suchonia (KO) "przez wiele miesięcy obserwowaliśmy, jak ugrupowania Zjednoczonej Prawicy zajmowały się sobą".

- Obsadzaniem stanowisk czy próbą ogrania siebie nawzajem. Dzisiaj został powołany rząd, ale jeśli popatrzymy, w jaki sposób został skonstruowany... Choćby to, że do rządu wszedł wicepremier, który ma pilnować, żeby nie dochodziło do kłótni. Jestem daleki od optymizmu i twierdzenia, że zamyka to wojnę na górze - stwierdził polityk opozycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"
Prowadził: Michał Rachoń
Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS), Mirosław Suchoń (KO)
Data emisji: 06.10.2020
Godzina emisji: 18.11

PR1/PAP
pb

Czytaj także

Zaprzysiężenie rządu bez Przemysława Czarnka. Gac: jego wypowiedzi często są nadinterpretowane

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 19:15
- Nie jest tajemnicą, jakie poglądy ma Przemysław Czarnek, ale nie jestem do niego sceptycznie nastawiony. Opozycja stara się w niego uderzać, ale jego wypowiedzi często są nadinterpretowane, albo zmanipulowane - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl). Gościem był również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 21:20
- Przemysław Czarnek dał się poznać jako polityczny fighter w ideologicznym sporze, który toczy Polskę. Rodzi się więc pytanie, czy będzie umiał porozumieć się z tymi rektorami i naukowcami, którzy nie podzielają jego światopoglądu - mówił dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW, komentując zapowiedzianą nominację posła PiS na stanowisko ministra edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forma zażegnania napięć w koalicji". Publicysta o wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:39
- Zostało to wymuszone konfliktami w Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"), komentując powołanie do nowej Rady Ministrów prezesa PiS.
rozwiń zwiń