Żółta strefa w całej Polsce. Poseł PiS: potrzeba zjednoczenia sił i wspólnego działania

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:24
- Jeżeli służba zdrowia ma sobie poradzić, to musimy doprowadzić do tego, żeby liczba zachorowań tak szybko nie przyrastała - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos z PiS. Z kolei Marek Hok z PO przyznał, że "brakuje lekarzy, personelu, dochodzimy do maksimum wydolności naszego systemu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 0simon0/Shutterstock

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że mieszkańcy całej Polski otrzymują alert z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o pozostałych obostrzeniach sanitarnych. Taka sama wiadomość będzie od północy wysyłana na telefony osób przekraczających granicę z Polską. Od jutra cały kraj, z wyjątkiem 38 powiatów w strefie czerwonej, zostanie objęty żółtą strefą epidemiczną.

szpital mid-20a08390 1200.jpg
Rzecznik rządu: szpitale są gotowe przyjąć kolejnych chorych, mamy zapasy miejsc i respiratorów

Posłuchaj
22:27 PR1_MPLS 2020_10_09-18-12-48.mp3 Tomasz Latos: potrzeba zjednoczenia sił i wspólnego działania (Debata Jedynki)

 

Zdaniem Tomasza Latosa "nikt na świecie do końca nie wiedział, jak epidemia będzie przebiegała". - Strategia była wdrożona. W tej sprawie trzeba zjednoczenia sił, wspólnego działania i odpowiedzialności za słowa. Wszystko zależy od nas, jeżeli służba zdrowia ma sobie poradzić, to musimy doprowadzić do tego, żeby liczba zachorowań tak szybko nie przyrastała - mówił poseł PiS.

Czytaj także:

Marek Hok przyznał, że "od miesięcy czeka na prawdziwą strategię rządu walki z koronawirusem". - Pandemia trwa już siódmy miesiąc, a ostatnie tygodnie są bardzo złe. Rząd miał wiele miesięcy, aby przygotować oddziały zakaźne, odpowiednią liczbę łóżek, respiratorów, a panował chaos i dziwne zakupy Ministerstwa Zdrowia, aż w końcu zakończyło się ucieczką ministra Szumowskiego. Brakuje lekarzy, personelu, dochodzimy do maksimum wydolności naszego systemu  - powiedział poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Marek Hok (poseł PO) oraz Tomasz Latos (poseł PiS)

Data emisji: 9.10.2020

Godzina emisji: 18.12

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Włodzimierz Gut: COVID-19 bardzo rzadko sam zabija, zwykle dobija

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:11
- Problemem jest to, że koronawirus jest bezwzględnym pasożytem. W przypadku, gdy nadal będzie kwestionowanie powodów istnienia COVID-19 i sposobów jego zwalczania, każdy scenariusz pandemii jest możliwy, także włoski - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Libicki: mówienie o tym, że koronawirus nie istnieje, jest totalną bzdurą

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 16:47
- Ci, którzy negują istnienie pandemii, szybko zmieniliby zdanie, gdyby okazało się, że któryś z nich sam zachorowałby na koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
rozwiń zwiń