"Mam nadzieję, że spowoduje to większą dyscyplinę społeczną". Bernacki o wzroście zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:20
- Zasada dystansu, dezynfekcji i maseczki musi trwale porządkować nasze funkcjonowanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki. Senator PiS odniósł się do ostatniego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie. Gościem audycji był również Andrzej Szejna, poseł Lewicy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grand Warszawski

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4 394 osób. Zmarło 35 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Od niedzieli wyzdrowiało 898 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Polsce jest 81 tysięcy 201 ozdrowieńców.

Czytaj więcej
1200 (2).jpg
Ponad 81 tys. osób wyzdrowiało, kolejne zakażenia koronawirusem. Nowe dane MZ

Włodzimierz Bernacki przyznał, że "dane o zakażeniach zmuszają rządzących do bardzo konkretnych działań". - Musimy organizować system ochrony zdrowia tak, aby był on w stanie zapewnić pomoc wszystkim potrzebującym - podkreślił senator.

Gość radiowej Jedynki wskazał również, że codziennie rosnący bilans zakażeń powinien dać do myślenia całemu społeczeństwu. - Mam nadzieje, że spowoduje to większą dyscyplinę w codziennych kontaktach, bo zasada dystansu, dezynfekcji i maseczki musi trwale porządkować nasze funkcjonowanie. Po tym entuzjazmie wakacyjnym powinniśmy wrócić do rygorów, które były widoczne w maju i kwietniu - ocenił polityk PiS.

Posłuchaj
25:08 _PR1_AAC 2020_10_12-18-11-51.mp3 Politycy o pandemii koronawirusa w Polsce (Debata Jedynki)

"Rząd staje przed dużym wyzwaniem"

Andrzej Szejna stwierdził zaś, że świat spodziewał się wybuchu pandemii i kryzysu z nim związanego, ale większość "nie zwracała uwagi na te ostrzeżenia". - Politycy też dołożyli tutaj swoją cegiełkę. Premier Wielkiej Brytanii na początku lekceważył COVID-19, a potem sam zachorował. Donald Trump śmiał się nawet z koronawirusa i też został zakażony - powiedział poseł.

Czytaj więcej
koronawirus 1200 pap (12).jpg
Wracają godziny dla seniorów, będzie więcej łóżek dla chorych z COVID-19, do szpitali trafią nowe respiratory

Polityk Lewicy odnosząc się do sytuacji w Polsce, ocenił, że rząd dobrze rozpoczął walkę z pandemią, ponieważ szybko zostały wprowadzone restrykcje, ale potem zaczął lekceważyć zagrożenie. - Dzisiaj rząd PiS staje przed dużym wyzwaniem. Cieszę się jednak, że przyszło dla nich teraz otrzeźwienie, bo w czasie wyborów też poluzowali swoje wypowiedzi i lekceważąco odnosili się do koronawirusa - stwierdził gość "Debaty Jedynki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS) i Andrzej Szejna (Lewica)

Data emisji: 12.10.2020

Godzina emisji: 18.12

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żółta strefa w całej Polsce. Poseł PiS: potrzeba zjednoczenia sił i wspólnego działania

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:24
- Jeżeli służba zdrowia ma sobie poradzić, to musimy doprowadzić do tego, żeby liczba zachorowań tak szybko nie przyrastała - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos z PiS. Z kolei Marek Hok z PO przyznał, że "brakuje lekarzy, personelu, dochodzimy do maksimum wydolności naszego systemu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grypa i COVID-19. Jak je odróżnić na podstawie objawów?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 18:19
Gorączka, złe samopoczucie i ogólne osłabienie organizmu to typowe objawy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Mogą one jednak wskazywać na wiele różnych chorób, między innymi grypę.
rozwiń zwiń