Poseł PiS: mówi się o fatalnym poziomie polskiej służby zdrowia - to nieprawda

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 19:10
- Ciągle jest powtarzane, że nasza służba zdrowia jest na takim fatalnym poziomie, co jest oczywiście nieprawdą - powiedziała Anna Kwiecień (PiS) i zaznaczyła, że w kraju przybywa lekarzy i pielęgniarek. - Teraz widać, że nie przygotowano ani służby zdrowia, ani ram prawnych, działalności organizacyjnych na to, co się dzieje - mówi Wojciech Konieczny (Lewica), który uważa, że wszelkie problemy załatwiane są "pod wpływem chwili".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SARATSTOCK/shutterstock

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 7 705 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od wczoraj zmarły 132 zakażone osoby, spośród których 120 miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 2 185 zakażonych osób. Ostatnie dni, gdy raportuje się po kilka tysięcy zakażeń dziennie, skłaniają wielu do dyskusji o wytrzymałości krajowej służby zdrowia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_koronawirus_shutterstock.jpg
"Ich efekty powinny być widoczne za tydzień". Rzecznik MZ o skuteczności nowych rozwiązań

Senator Lewicy: nie przygotowano służby zdrowia

Wojciech Konieczny uważa, że "ocena tego, co się dzieje, jest jednoznaczna". - Jesteśmy opóźnieni i nie zostaliśmy odpowiednio przygotowani - wskazał senator Lewicy. - O ile na początku mieliśmy jakąś strategię (...), tak teraz widać, że nie przygotowano ani służby zdrowia, ani ram prawnych, działalności organizacyjnych na to, co się dzieje i jest to załatwiane szybko, pod wpływem chwili, z zaskoczenia - ocenił.

Posłuchaj
23:50 [ Debata 16 październik 2020 18_11_49.mp3 Politycy o polskiej służbie zdrowia w czasie pandemii (Debata Jedynki)

 

- Mamy służbę zdrowia sprzed epidemii, taką, która ledwo wystarczała, żeby jakoś sobie radzić - mówił polityk. Dodał też, że tzw. model szwedzki w podejściu do epidemii jest w Polsce niemożliwy.

Czytaj także:

Poseł PiS: mamy w kraju coraz więcej lekarzy

Według Anny Kwiecień (PiS), "ciągle jest powtarzane, że nasza służba zdrowia jest na takim fatalnym poziomie, co jest oczywiście nieprawdą"- Warto powiedzieć, co zostało zrobione - dodała i podkreśliła, że w 2015 roku wykształcono 3,1 tys. lekarzy. - Natomiast w roku 2020 to jest 5,1 tys., zwiększyliśmy o 2 tys. liczbę młodych ludzi kończących kierunek lekarski - mówiła.

Anna Kwiecień zaznaczyła też, że coraz mniej lekarzy i pielęgniarek pobiera zaświadczenia upoważniające do pracy w Unii Europejskiej. - Z czego to wynika? Chociażby ze zdecydowanej poprawy wynagrodzeń - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Anna Kwiecień (poseł PiS), Wojciech Konieczny (senator Lewicy)

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 18.11

ms, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Demonstrowanie nonszalancji to egoizm". Tomasz Sakiewicz o protestach antycovidowców

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 12:07
- Nie chodzi o wielkie wyrzeczenia, założenie maseczki, umycie rąk, trzymanie dystansu, to są drobne rzeczy. Demonstrowanie nonszalancji jest łobuzerstwem, to egoizm, którego usiłują użyć politycy. Niestety również ci podający się za narodowców, to nie do wybaczenia - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń