"Sytuacja jest dynamiczna, musimy reagować na bieżąco". Senator PiS o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:41
- Proponujemy rozwiązania adekwatne do sytuacji, ale także rozwiązania wyprzedzające - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również poseł Platformy Obywatelskiej Mirosława Nykiel.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Senator PiS stwierdziła, że "sytuacja jest dynamiczna, ona się rozwija, musimy reagować na bieżąco". Przypomniała, że "od lutego, kiedy zapanowała pandemia, my (Prawo i Sprawiedliwość) proponujemy konkretne rozwiązania legislacyjne". - Proponujemy rozwiązania adekwatne do sytuacji, ale także rozwiązania wyprzedzające - stwierdziła senator PiS.

1200_koronawirus_shutterstock.jpg
Projekty walki z pandemią w sejmowej komisji zdrowia. Propozycja PiS najbardziej rozbudowana

- Dzięki tej pomocy uratowaliśmy 5 milionów miejsc pracy, bezrobocie wzrosło w niewielkim stopniu, a firmy utrzymały swój potencjał - zaznaczyła Koc. Dodała, że dzięki rządowym tarczom antykryzysowym "suchą stopą wyszliśmy z pierwszej fali koronawirusa".

- Musimy nauczyć się tak żyć w społeczeństwie i gospodarce, żeby nie doprowadzić do kolejnego lockdownu - zaznaczyła senator.

Maria Koc podkreśliła, że koronawirus "zbiera swoje żniwo" także w innych krajach Europy. - Wszystkich ten drugi etap pandemii dotyka, wszyscy muszą się z nią borykać - zaznaczyła.


Posłuchaj
24:14 _PR1_AAC 2020_10_21-18-11-37.mp3 Maria Koc o pandemii: musimy reagować na bieżąco (Jedynka/Debata Dnia)

 

Poseł Platformy Obywatelskiej przypomniała z kolei, że jej partia już w marcu proponowała większe finansowe nakłady na ochronę zdrowia. - Dwa miliardy, zamiast na Telewizję Polską, chcieliśmy przeznaczyć na służbę zdrowia, bo wiedzieliśmy, że jest niedofinansowana, a kryzys tuż tuż - stwierdziła. Podkreśliła przy tym, że "wtedy rząd miał zupełnie inne zdanie".

Czytaj także:

Według Nykiel "rząd nie słuchał ekspertów w dziedzinie epidemiologii", jak również opozycji. Polityk PO skrytykowała też rządowe tarcze antykryzysowe. - To, co zrobił rząd, było spóźnione, niewystarczające i bez jasnych kryteriów - stwierdziła.
Przez kilka miesięcy trwał "karnawał stołkowy" - powiedziała Nykiel, odnosząc się do rozmów koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzemiel

Goście: Maria Koc (senator PiS), Mirosława Nykiel (poseł PO)

Data emisji: 21.10.2020

Godzina emisji: 18.11

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobowy rekord zakażeń. Dr Gujski: jeśli chodzi o COVID, najprostsze działania mają największą moc

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:15
 - Najważniejszy i najpotężniejszy oręż w walce z koronawirusem to minimalizacja kontaktów. Dochodzi do tego używanie maseczek i dezynfekcja - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja opóźnia przyjęcie ustawy o COVID-19. Publicysta: to nie jest dobra strategia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:52
- Podważanie w tej sytuacji zaufania do władz, do państwa, tworzenie całej sieci dezinformacji, co obecnie stara się stosować opozycja, to nie jest dobra strategia - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" dodając, że "takie rzeczy, jakie zdarzyły się w Sejmie wczoraj, nie powinny się w tych sytuacjach dziać".
rozwiń zwiń