Edukacja w czasie pandemii. Poseł PiS: szkoły nie stały się ogniskiem zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 19:40
- Całkowite zamknięcie szkół przełożyłoby się niekorzystnie na gospodarkę i mogłoby dojść, czego nie chcemy, do całkowitego lockdownu - tak o edukacji w czasie pandemii mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Borowiak, poseł PiS. Do sytuacji w szkołach odniosła się również Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Phuttharak/shutterstock

Posłuchaj
24:05 [ PR1]PR1 (mp3) 22 październik 2020 18_11_17.mp3 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Borowiak o sytuacji w szkołach ("Debata Jedynki")

 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że wysoce prawdopodobne jest wprowadzenie zdalnego i hybrydowego nauczania w wyższych klasach szkół podstawowych. W takim trybie działają teraz szkoły ponadpodstawowe i uczelnie. Decyzja w tej sprawie ma zostać przedstawiona niebawem.

szkoła.jpg
Zdalna lub hybrydowa nauka w wyższych klasach podstawówek. Premier: w środę decyzja

O edukacji w czasie pandemii mówiły w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Borowiak, poseł PiS oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.

- Decyzja o otwarciu szkół od 1 września była przemyślana. Nie obserwowano sytuacji, aby szkoły stawały się ogniskami zakażeń, funkcjonowały w bardzo dobrej formule. Natomiast całkowite zamknięcie szkół przełożyłoby się niekorzystnie na gospodarkę i mogłoby dojść, czego nie chcemy, do całkowitego lockdownu - stwierdziła Joanna Borowiak.

Czytaj również:

"Decyzje rządu mocno spóźnione"

Innego zdania jest jednak poseł Lewicy. Według niej sytuacja w szkołach jest coraz gorsza, a "nauczyciele odpływają z zawodu".

- Epidemia nie pojawiła się 1 września. Od pierwszego jej dnia Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno przygotować się na różne scenariusze. Okres wakacji należało wykorzystać na zabezpieczenie przed ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa. To nie zostało zrobione - powiedziała.

- Decyzje o tym, że szkoły będą przechodzić w system hybrydowy, są mocno spóźnione - dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Borowiak (poseł PiS), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (poseł Lewicy)

Data emisji: 22.10.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Próba obstrukcji". Artur Soboń o odroczeniu obrad Sejmu ws. ustawy o COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 18:52
- Można było oczekiwać od opozycji, że da Polakom sygnał, że są tutaj z nami zgodni, że nad ustawą o COVID-19 trzeba pracować szybko. Niestety okazało się inaczej. Trudno to nazwać inaczej niż próbą obstrukcji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Gościem audycji był również Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja jest dynamiczna, musimy reagować na bieżąco". Senator PiS o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:41
- Proponujemy rozwiązania adekwatne do sytuacji, ale także rozwiązania wyprzedzające - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również poseł Platformy Obywatelskiej Mirosława Nykiel.
rozwiń zwiń