Jarosław Krajewski: od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do drugiej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 18:58
- Od kilku miesięcy trwały przygotowania do tego, co się obecnie dzieje, czyli budowy szpitali tymczasowych, zapewnienia odpowiedniej liczby łóżek respiratorów, a także przeszkolenia medycznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł PiS. Do tematu pandemii koronawirusa odniósł się również Michał Szczerba, poseł PO. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Posłuchaj

23:01 [ PR1]PR1 (mp3) 23 październik 2020 18_11_58.mp3 Jarosław Krajewski i Michał Szczerba o pandemii koronawirusa ("Debata Jedynki") 

Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Dziś odnotowano kolejny rekord zakażeń. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Zmarło 153 pacjentów. 

1200_koronawirus_PAP.jpg
Rekord zakażeń. Ponad 13,5 tys. nowych przypadków koronawirusa i ponad 150 zgonów

O sytuacji epidemiologicznej i działaniach rządu mówili w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł PiS, oraz Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.

- Już na samym początku pandemii wskazywaliśmy, że musimy być przygotowani jesienią na drugą falę zakażeń. Od kilku miesięcy trwały przygotowania do tego, co się obecnie dzieje, czyli budowy szpitali tymczasowych, zapewnienia odpowiedniej liczby łóżek respiratorów, a także przeszkolenia medycznego - ocenił Krajewski. 

Czytaj również:

Michał Szczerba wyraził jednak wątpliwość, jeśli chodzi o przygotowania rządu na drugą falę pandemii. -  Mamy nieprzygotowany system. Jedynym planem była strategia, jaką opublikował Adam Niedzielski, minister zdrowia, na początku października. Trochę przesadzamy, mówiąc o tym, jak rząd wykorzystał ostatnie pół roku. Wszystko, co się dzieje, jest działaniem spóźnionym - powiedział. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Jarosław Krajewski (poseł PiS), Michał Szczerba (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 18.11

kad

Czytaj także

"Możliwości manewrów nie będzie". Prof. Chwedoruk o strategii walki z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 13:46
- Rządzący nie mają wyjścia i strategia musi w olbrzymim stopniu uwzględniać czynnik restrykcyjny, który uzupełniałby powszechne poczucie odpowiedzialności - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, pytany o możliwość przyjęcia innej strategii walki z epidemią. - Myślę, że z wielu powodów, możliwości manewrów nie będzie, można się zastanawiać nad skalą restrykcji i ograniczeń - zaznaczył.
rozwiń zwiń