Poseł PiS: dobra sytuacja gospodarcza Polski to zasługa m.in. tarcz antykryzysowych

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 19:30
- Ostatni rok pokazał, że pomimo nieciekawej sytuacji gospodarczej na świecie, w Polsce potrafimy sobie poradzić znacznie lepiej. To w dużej mierze zasługa wszystkich tarcz antykryzysowych. Dobre wyniki Polski potwierdza też Eurostat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Marcin Porzucek. Gościem audycji był także Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej. 
Marcin Porzucek, poseł PiS
Marcin Porzucek, poseł PiSFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pomimo pandemii Polska odnotowuje stosunkowo dobre wyniki w gospodarce. W naszym kraju wciąż na bardzo niskim poziomie utrzymuje się stopa bezrobocia. To między innymi efekt tarcz antykryzysowych stosowanych przez rząd. Jak podkreślił w radiowej Jedynce Marcin Porzucek, rezultaty te potwierdza także Eurostat. 


Posłuchaj
23:31 _PR1_AAC 2020_12_23-18-11-12.mp3 Paweł Poncyliusz i Marcin Porzucek o sytuacji gospodarczej Polski (Debata Jedynki)

 

- Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do bardzo dynamicznego wzrostu gospodarczego, wzrostu płac. To w dużej mierze zasługa rządu, oczywiście w atmosferze dobrej koniunktury światowej. Natomiast ostatni rok pokazał, że nawet gdy sytuacja gospodarcza na świecie jest nieciekawa – co jest pokłosiem epidemii – to w Polsce potrafimy sobie poradzić znacznie lepiej. W dużej mierze to zasługa tych wszystkich tarcz, które prezentowaliśmy przez kolejne miesiące - powiedział poseł PiS. 

hotel pokój hotelowy drzwi koronawirus Montree studio 1200.jpg
Henryk Kowalczyk: rząd przewidział pomoc dla branży turystycznej w związku z lockdownem

Dodał, że dobre wyniki gospodarcze potwierdza Eurostat. – Mamy też świadomość, że w niektórych branżach sytuacja nie jest tak wesoła jak przed pandemią. Z drugiej strony produkcja przemysłowa u nas rok do roku rośnie - stwierdził.

Paweł Poncyljusz z kolei zaznaczył, że "w listopadzie premier pokazywał konkretne liczby, które miały nas wprowadzać na kolejne stopnie czujności, jeśli chodzi o pandemię i nagle, kiedy te liczby akurat wskazywały, że nie ma jakiegoś poważnego zagrożenia, premier ogłosił narodową kwarantannę. Więc jest to takie odbijanie się od ściany do ściany - skomentował polityk. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska), Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość) 

Data emisji: 23.12.2020

Godzina emisji: 18.10

bartos

Czytaj także

Sejm uchwalił budżet na 2021 rok. Henryk Kowalczyk: jest skrojony na trudny czas

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 14:06
Przyjęty budżet na 2021 r. jest skrojony na ten trudny czas tak, aby zachować i podtrzymać rozwój gospodarczy, a z drugiej strony nie rezygnować ze świadczeń społecznych - mówił na konferencji prasowej szef sejmowej komisji finansów Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń