"Ważne jest włączenie w to polityków, celebrytów, dziennikarzy". Poseł PiS o promocji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:05
- Cieszę się z każdego głosu wspólnego - niezależnie, czy to są media publiczne, czy prywatne, czy bardziej prawicowe, czy bardziej lewicowe. Wszyscy mówią: "słuchajcie, trzeba się szczepić, skorzystajmy z tej możliwości, to jest nasza wspólna szansa i nasze wspólne dbanie o zdrowie" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos, odnosząc się do kwestii promocji szczepień na COVID-19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/TOMS KALNINS

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że wśród osób starszych, po 60. roku życia, panuje dość powszechna chęć do zaszczepienia się na COVID-19. Odsetek osób zainteresowanych szczepieniem w tej grupie wynosi blisko 70 proc. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wśród osób młodych, przed 30. rokiem życia. To wśród nich odsetek osób chętnych przyjąć szczepionkę jest najniższy. O promocji szczepień na koronawirusa mówili w "Debacie Jedynki" posłowie Tomasz Latos i Krzysztof Piątkowski.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos: na koronawirusa nie wymyślono nic lepszego niż szczepienia
Posłuchaj
27:01 PR1_MPLS 2020_12_28-18-10-27_DebataJedynki.mp3 Tomasz Latos i Krzysztof Piątkowski o promowaniu szczepień na COVID-19 ("Debata Jedynki")

Krzysztof Piątkowski z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że młodzi ludzie znacznie częściej korzystają z internetu i z niego czerpią wiedzę również na temat pandemii i szczepień. Jak stwierdził, trzeba przygotować "bardzo mądrą kampanię informacyjną", taką, która byłaby skierowana konkretnie do młodych ludzi.

- Do tej pory jedyny materiał, który ma przekonać Polaków do tego, żeby się szczepili, dotyczy właśnie młodych ludzi. Mówię o materiale, który pokazuje młodego człowieka, który prowadzi otwarty tryb życia, nie boi się niczego i potem choruje. Ja myślę, że w taki przekaz młodzi ludzie nie uwierzą, bo jednak zdecydowana większość młodych ludzi nie choruje, przechodzą zakażenie bezobjawowo. (...) Może należałoby do tych młodych ludzi zaapelować o pewną odpowiedzialność za swoich rodziców, dziadków, pradziadków - mówił Krzysztof Piątkowski.

Czytaj również:

dworczyk mid-20c27124 1200.jpg
Kiedy rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19? Szef KPRM podał datę

Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że każdy pomysł promowania szczepień jest dobry, o ile jest skuteczny. Stwierdził, że strona rządowa nie jest zamknięta na różnego rodzaju pomysły opozycji. - Ważne, aby to było skuteczne - powtórzył.

- Z pewnością włączenie się polityków, celebrytów, dziennikarzy, jest tutaj ważne. Ja muszę powiedzieć, że cieszę się z każdego głosu wspólnego - niezależnie, czy to są media publiczne, czy prywatne, czy bardziej prawicowe, czy bardziej lewicowe. Wszyscy mówią o tym, że "słuchajcie, trzeba się szczepić, skorzystajmy z tej możliwości, to jest nasza wspólna szansa i nasze wspólne dbanie o zdrowie". Nie tylko - to podkreślmy - nasze własne, ale też innych. Bo ci młodzi ludzie - którzy mają dość lekkie podejście, bo rzeczywiście rzadko chorują, a już w ogóle rzadko chorują bardzo ciężko - mają do tego inny stosunek - mówił Tomasz Latos.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Magdalena Ogórek
Goście: Tomasz Latos (PiS), Krzysztof Piątkowski (KO)
Data emisji: 28.12.2020
Godzina emisji: 18.10

jmo

Czytaj także

Węgry otrzymały rosyjską szczepionkę, wirus coraz częściej atakuje dzieci. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:00
Węgry otrzymały 6 tys. dawek rosyjskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Zgodnie z przepisami UE rosyjski preparat przed wprowadzeniem do obrotu musi zostać zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków. Niepokojące informacje płyną z Hiszpanii - okazuje się, że już co 8 zakażony to dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 13:55
Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 osób spoza tzw. priorytetowych grup mają się rozpocząć 15 stycznia. Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny - również dla osób nieubezpieczonych. Przedstawiliśmy poszczególne etapy tego procesu.
rozwiń zwiń