Jan Mosiński: politycznym zwycięzcą roku 2020 jest prezydent Andrzej Duda

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 19:00
- Patrząc na rok 2020 przez pryzmat polityki, wygranym jest obecny prezydent Andrzej Duda, który zwyciężył w wyborach prezydenckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Jan Mosiński. Gościem audycji był także Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej. 
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Rok 2020 obfitował w wydarzenia polityczne i społeczne, a jego głównym motywem była epidemia, która sprawiła, że wiele rzeczy wyglądało inaczej, niestandardowo. Jedną z nich były wybory prezydenckie. Goście radiowej Jedynki ocenili, którzy z polityków w minionym roku mogli zyskać, a którzy najbardziej stracić jako politycy właśnie. 

Radosław Fogiel 1200.jpg
Fogiel: Andrzej Duda będzie prezydentem z najmocniejszym mandatem do rządzenia

Zdaniem Czesława Mroczka, "z całą pewnością do osób, które zbudowały swoją pozycję, ogólnokrajową rozpoznawalność i bardzo duże poparcie należy Rafał Trzaskowski". - Przegrał co prawda wybory prezydenckie, ale uzyskał jedynie kilkaset tysięcy głosów mniej od zwycięzcy. To 10-milionowe poparcie to wielki kapitał. Z całą pewnością jest to w naszym kraju polityk pierwszoplanowy – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

Posłuchaj
26:01 _PR1_AAC 2020_12_30-18-10-56.mp3 Jan Mosiński i Czesław Mroczek o roku 2020 w polityce (Debata Jedynki) 

Według niego mijający rok do udanych może zaliczyć też Szymon Hołownia. Mroczek wskazał także na sukces Andrzeja Dudy, któremu udało się "obronić drugą kadencję". - To osoby, które ten rok z punktu widzenia rozwoju własnej kariery zawodowej mogą uznać za dobry – stwierdził gość radiowej Jedynki.

Jan Mosiński podkreślił natomiast, że "patrząc przez pryzmat polityki, wygranym jest obecny prezydent Andrzej Duda, który wygrał wybory prezydenckie". - Ich termin był przedmiotem sporu pomiędzy obozem rządzącym a opozycją - przypomniał poseł. 

- Bez wątpienia o sukcesie może mówić także premier Mateusz Morawiecki, który wrócił wygrany z grudniowego szczytu Rady Europejskiej. Wygranym jest również prezes Jarosław Kaczyński, który jako lider Zjednoczonej Prawicy potrafił w tych trudnych miesiącach utrzymać jedność tego obozu - dodał Jan Mosiński. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Czesław Mroczek (Platforma Obywatelska), Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) 

Data emisji: 30.12.2020

Godzina emisji: 18.10

bartos/ans 

Czytaj także

Paweł Mucha: prezydent się zaszczepi i chce do tego szczepienia przystąpić według kolejności

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 07:49
- Jest ogromne oczekiwanie społeczne co do tego, żeby rok 2021 był rokiem, w którym będziemy mogli normalnie funkcjonować w życiu społecznym, kiedy nie będzie tych obostrzeń i ograniczeń - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń