"To jest bardzo dobra decyzja". Marcin Gwóźdź o poluzowaniu covidowych obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:59
- Dzisiaj patrzymy na przyszłość optymistycznie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Marcin Gwóźdź z PiS o poluzowaniu od 12 lutego obostrzeń. W "Debacie Jedynki" o słuszności podjętej przez rząd decyzji mówił też europoseł Bogusław Liberadzki z Lewicy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dragon Images/shutterstock.com

Od 12 lutego w reżimie sanitarnym otwarte będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i korty. W tych miejscach będą występowały ograniczenia, a samo otwarcie będzie warunkowe i na dwa tygodnie. Wciąż zamknięte pozostaną siłownie oraz branża fitness. Restauracje, tak jak do tej pory, będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Patrzymy z optymizmem

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Rząd luzuje obostrzenia. Prof. Gut: to metoda prób i błędów, ale innej nie ma

- Ta decyzja rządu jest związana z tym, że mamy już w Polsce ponad 1,5 mln osób zaszczepionych, 90 proc. personelu medycznego zostało zaszczepione, mamy ponad 1,5 mln ozdrowieńców - wyliczył Marcin Gwóźdź. Jak dodał, gospodarka czeka na poluzowanie, a "ludzie chcą pracować, ludzie chcą zarabiać pieniądze".

Czytaj także:

- To jest bardzo dobra decyzja, choć warunkowa na 2 tygodnie - ocenił poseł. Wskazał, że daje to możliwość złapania oddechu branży hotelarskiej. - Dzisiaj patrzymy na przyszłość optymistycznie - stwierdził.

Jest niecierpliwość

- Jeżeli się okaże, że sposób "ulżenia" będzie skuteczny, nie stwarzający zagrożenia to ja serdecznie witam - powiedział Bogusław Liberadzki. Europoseł zauważył, że życie gospodarcze w Polsce na tle innych państw się nie załamało, ale "jest niecierpliwość ze strony właścicieli hoteli, restauracji, kurortów, ośrodków wypoczynkowych".

mid-epa08988051 (1).jpg
Koronawirus w Europie. Wiemy, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pandemiczna

- Pora próbować rozsądnie luzować i obserwować, co się będzie dziać, jakie będą skutki - powiedział Liberadzki. 

Goście Jedynki mówili też o Wielkanocy i związanemu z nimi ryzyku wzrostu zachorowań, a także o ewentualnych zmianach w kodeksie pracy, wymuszonych przez COVID-19. Poruszono również temat prognoz gospodarczych po pandemii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 


Posłuchaj
22:40 [ PR1]PR1 (mp3) 5 luty 2021 18_12_19.mp3 Otwarte hotele, kina, teatry. Czym kierować się przy luzowaniu obostrzeń? ("Debata Jedynki")

 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Goście audycji: Marcin Gwóźdź (poseł PiS), Bogusław Liberadzki (europoseł Lewica)

Data emisji: 5.02.2021

Godzina emisji: 18.12

fc

Czytaj także

Poseł PiS: w trudnych czasach pandemii rząd wspiera polską gospodarkę najlepiej jak może

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:00
- Tarcza antykryzysowa zawsze będzie niewystarczająca, jakkolwiek rząd by nie pomagał, to zawsze to będzie mało, bo to nie jest normalny czas - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: sektor przedsiębiorstw i rynek pracy w Polsce są w dobrej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:54
Ostatnie wyniki gospodarcze pokazują, że polski sektor przedsiębiorstw i rynek pracy są w dobrej kondycji. Jak mówił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, to efekt między innymi, dużego udziału części bezzwrotnej pomocy kierowanej do gospodarki w czasie pandemii.
rozwiń zwiń