X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Historia z Wasiak i Ostachowiczem położyła się cieniem na nominacji nowego rządu"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 13:31
Zdaniem gości audycji "Tydzień kontra tydzień" dwie poważne wizerunkowe wpadki zniszczyły dobry start nowego gabinetu. Ale premier udało się z nich wyplątać.
Audio
  • Zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Premier Ewa Kopacz, wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz (lewa) i przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki (prawa)
Premier Ewa Kopacz, wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz (lewa) i przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki (prawa) Foto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski powołał nową Radę Ministrów na czele z premier Ewą Kopacz, której życzył odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań. Była marszałek Sejmu obiecała z kolei ciężką, solidną pracę i troskę o wszystkich Polaków. Akty nominacji otrzymało 18 ministrów nowego rządu.
Niedługo potem były PR-owiec Donalda Tuska i nowa minister infrastruktury znaleźli się pod ostrzałem mediów w związku z pieniędzmi, jakie mieli otrzymać z kontrolowanych przez państwo spółek. Ostatecznie Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu PKN Orlen. A Maria Wasiak zadeklarowała, że odda na cele społeczne pół miliona złotych, które otrzymała za odejście z zarządu PKP. - Zadziałała siła Ewy Kopacz - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.
Zdaniem gościa audycji "Tydzień kontra tydzień" w radiowej Jedynce, Elizy Olczyk z "Rzeczpospolitej", historia z Wasiak i Ostachowiczem "położyła się cieniem na nominacji tego rządu". - To były dwie ogromne wizerunkowe wpadki - oceniła. Według niej sprawa Ostachowicza jest bardzo dziwna. I on, i Tusk musieli zdawać sobie sprawę z tego, że tak to się skończy. - Zastanawiam się, czy to nie był rodzaj miny, na którą została wstawiona Kopacz. Nieźle poradziła sobie z tym - stwierdziła.
Marek Beylin z "Gazety Wyborczej" oznajmił, że obie te sprawy - i Wasiak, i Ostachowicza - wyglądały źle, ale wszystko skończyło się dobrze. - To pokazało, że ten rząd, czy pani premier, ma nie tylko instynkt zachowawczy, ale także instynkt moralny. Bo to by była obraza moralności, gdyby Ostachowicz utrzymał się na tej posadzie - skomentował.

Andrzej Jonas z "The Warsaw Voice" zwrócił uwagę, że Kopacz jest w trudnej sytuacji z przyczyn obiektywnych, bo obejmuje władzę jedynie na rok, tuż przed wyborami. Dodatkowo - jak zaznaczył - doszedł element braku wyobraźni. W jego opinii nowej szefowej rządu "udało się jednak wywinąć z zasadzki".

Wysłuchaj całej audycji, którą prowadził Jan Ordyński.

"Tydzień kontra tydzień" na antenie radiowej Jedynki w każdą niedzielę w samo południe.
Jedynka/PAP/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Maria Wasiak odprawę z PKP przekazała na cele charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 14:18
Nowa minister infrastruktury Maria Wasiak przekaże odprawę wysokości 510 tys. złotych na cele społeczne. Pani minister otrzymała odprawę po odejściu z PKP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Wasiak bez odprawy. Orlen bez Igora Ostachowicza

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 12:29
Igor Ostachowicz nie będzie zasiadać w zarządzie PKN Orlen - poinformowała spółka w komunikacie. Z kolei Maria Wasiak zrezygnowała z odprawy, jaką dostała po przejściu z PKP na stanowisko ministra infrastruktury i rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Premier z satysfakcją przyjęła decyzję o rezygnacji Ostachowicza"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 13:33
Według rzeczniczki rządu Iwony Sulik, Ewa Kopacz z satysfakcją przyjęła decyzję Igora Ostachowicza o rezygnacji z zasiadania w zarządzie Orlenu. Zaznaczyła, że była to osobista decyzja byłego doradcy premiera Donalda Tuska. Co innego wynika z informacji ministra Cezarego Grabarczyka.
rozwiń zwiń