Na naszych oczach toczy się III wojna światowa?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 13:22
- Od dawna pojawiły się takie opinie. Ta wojna jest rozmieniona na szereg innych wojen, ma kilka frontów - zwrócił uwagę gość audycji "Tydzień kontra tydzień" Andrzej Jonas.
Audio
  • Na naszych oczach toczy się III wojna światowa? (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
W środę doszło do zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W wyniku ataku zginęło trzech Polaków. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie
W środę doszło do zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W wyniku ataku zginęło trzech Polaków. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo IslamskieFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Zdaniem Daniela Passenta, trudno z całą stanowczością stwierdzić, że toczy się III wojna światowa, ponieważ to zależy od tego, jak zdefiniujemy słowo "wojna". - Na pewno toczy się konflikt, który przybiera na ostrości, obejmuje coraz to nowe kraje - powiedział gość radiowej Jedynki.
Na rozwiązanie tego konfliktu - jak ocenił Andrzej Jonas - Zachód nie znalazł jeszcze pomysłu. - Prawdopodobnie tak długo go nie znajdzie, jak długo jego współpraca z państwami regionu nie pogłębi się, a postawy państw regionu, przede wszystkim Arabii Saudyjskiej, nie wykrystalizują się ostatecznie ewidentnie przeciwko dżihadystom - wskazał.
- Są kraje, które się coraz bardziej destabilizują, jak Syria czy Libia, ale też takie, które po bardzo brutalnej, okrutnej wojnie domowej dochodzą do względnego spokoju, jak Algieria. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, w którą stronę to idzie - podkreślił Piotr Gursztyn.
Goście audycji "Tydzień kontra tydzień" wymienili także opinie o kampanii wyborczej, która toczy się obecnie w Polsce oraz o tzw. aferze SKOK-ów.
***
Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień
Prowadził: Jan Ordyński
Goście: Piotr Gursztyn ("Do Rzeczy"), Andrzej Jonas (redaktor naczelny "The Warsaw Voice"), Daniel Passent ("Polityka")
Data emisji: 22.03.2015
Godzina emisji: 12.15
kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: islamscy terroryści zaostrzają walkę z Zachodem i jego systemem wartości

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 20:34
Jesteśmy w stanie coraz ostrzejszej wojny z terrorystami, ponieważ Państwo Islamskie stwarza większe zagrożenie i jest bardziej okrutne niż Al-Kaida - ocenili eksperci w audycji "Więcej świata" w Radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: atak na demokrację. Tunezja pod przemożnym wpływem chaosu w Libii

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 19:49
- Tunezja jest jedyną demokracją w świecie arabskim, tego za wszelką cenę trzeba bronić - mówi w audycji „Więcej świata” w radiowej Jedynce dr Konrad Pędziwiatr z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
rozwiń zwiń