Los Platformy Obywatelskiej jest przesądzony? "Statek, który ma potężne dziury"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 13:19
Goście audycji "Tydzień kontra tydzień" ocenili m.in. szanse w wyborach partii rządzącej po dymisjach w rządzie Ewy Kopacz i aferze taśmowej.
Audio
  • Los Platformy Obywatelskiej jest przesądzony? (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Premier Ewa Kopacz  zapewnia, że ma już poukładane w głowie, kto zastąpi odwołanych członków rządu i marszałka Sejmu
Premier Ewa Kopacz zapewnia, że "ma już poukładane w głowie", kto zastąpi odwołanych członków rządu i marszałka SejmuFoto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Serwis specjalny>>>

Zdaniem dr Karoliny Wigury (UW, kulturaliberalna.pl) mamy do czynienia z trwającym od roku, bardzo potężnym kryzysem w Platformie Obywatelskiej. - Wśród obywateli występuje potężne wrażenie ubrudzenia polskiej polityki - ocenia rozmówczyni Jana Ordyńskiego i dodaje, że wraz z wyborami parlamentarnymi już na dobre, a przynajmniej na parę lat, zakończy się duopol PO-PiS.

Łukasz Lipiński z "Polityki" ocenia, że przed Platformą stoją dwa scenariusze. - Optymistyczny zakłada, że oni się biorą do roboty, określają, co mają do powiedzenia wyborcom i przeprowadzają zmiany. Wtedy mają szansę być główną partią opozycyjną w przyszłym parlamencie, bo to, że będą partią opozycyjną jest już przesądzone - mówi publicysta. Jefgo zdaniem, scenariusz pesymistyczny dla PO polega na tym, że partia praktycznie przestanie istnieć. - Mamy do czynienia ze statkiem, który ma potężne dziury. Pytanie, czy członkowie PO rzucą się do pomp, żeby wypompować tę wodę, czy do szalup - zastanawia się gość Jedynki.

- Pytanie numer jeden, to, czy Platforma Obywatelska może coś jeszcze zrobić, i czy usuwając z mediów bohaterów afery taśmowej jest w stanie cokolwiek zmienić. Czy kości nie zostały już rzucone - dodaje Michał Kolanko (300polityka.pl).

Afera taśmowa. Czytaj więcej>>>

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Jan Ordyński

Goście: dr Karolina Wigura ("kulturaliberalna.pl"), Łukasz Lipiński ("Polityka") i Michał Kolanko ("300polityka").

Data emisji: 14.06.2015

Godzina emisji: 12.15

kh/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz: kto zastąpi ministrów? Giełda nazwisk ruszyła

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:00
Według Informacyjnej Agencji Radiowej najbliższe posiedzenie Rady Ministrów ma się odbyć już w pełnym, nowym składzie. W środę Ewa Kopacz przyjęła dymisję trzech ministrów oraz kilku wiceministrów i innych polityków rządu.
rozwiń zwiń