Afera reprywatyzacyjna. "Grzech zaniechania Hanny Gronkiewicz-Waltz jest potworny"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 13:00
- Rolą Hanny Gronkiewicz-Waltz jako polityka jest nadzorować pracę swoich urzędników – mówił w Jedynce Agaton Koziński ("Dziennik Gazeta Prawna”). - Odpowiedzialność za błędy przy reprywatyzacji ponoszą wszystkie poprzednie parlamenty – powiedział Jerzy Domański ("Przegląd”), który również komentował wydarzenia tygodnia.
Audio
  • Parlament, samorządowcy, prezydenci - kto jest odpowiedzialny za patologię reprywatyzacji ? (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: PAP/Marcin Obara

Po artykule "Gazety Wyborczej" na temat bezprawnej reprywatyzacji działki przy Chmielnej 70 w Warszawie, sprawa bezzasadnego przywłaszczania gruntów i budynków w stolicy przez tzw. handlarzy roszczeń stała się głównym tematem politycznym.

- Chmielna 70 to jest wisienka na torcie. A ten tort to jest gąszcz, magma pogmatwanych interesów. Znamy przypadki wyspecjalizowanych kancelarii, które były w stanie załatwiać dokumenty w ciągu kilku miesięcy, mimo że w innych sprawach takie postępowanie trwało latami - zaznaczył publicysta "Dziennika Gazety Prawnej”. - W sprawie Chmielnej 70 grzech zaniechania Hanny Gronkiewicz-Waltz jest potworny - dodał.

- Przez dwadzieścia kilka lat polski parlament nie wyposażył samorządów w narzędzia do skutecznego rozwiązania problemów mienia - mówił Jerzy Domański. - Pierwszy kroczek to ustawa podpisana w parę dni temu przez prezydenta Dudę, ale to dopiero początek - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Goście Jedynki mówili także o ustawie budżetowej, pogrzebie "Inki” i "Zagończyka”, wizytach zagranicznych Angeli Merkel oraz ćwiczeniach gotowości bojowej rosyjskiej armii.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Agaton Koziński ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jerzy Domański (Tygodnik "Przegląd")

Data emisji: 28.08.2016

Godzina emisji: 12.05

dcz/tj

Czytaj także

Jan Mencwel: skandal dzikiej reprywatyzacji trwa w Warszawie od bardzo dawna

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 13:30
- W tle decyzji o zwrocie nieuzasadnionych roszczeń rozgrywają się ludzkie dramaty. To są często kamienice zwracane razem z lokatorami, którzy są brutalnie z nich wyrzucani – mówił w magazynie "W samo południe" Jan Mencwel ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".
rozwiń zwiń