X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt "Ratujmy Kobiety" odrzucony. "PiS złamał obietnicę"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 13:54
- Prawo i Sprawiedliwość głosując za odrzuceniem projektu stowarzyszenia "Ratujmy Kobiety" złamało obietnicę o procedowaniu wszystkich projektów obywatelskich, które trafią do Sejmu - mówił w Jedynce poseł Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Andrzej Czerwiński: "PiS złamało obietnicę odrzucając obywatelski projekt Ratujmy kobiety"(Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Barbara Nowacka w Sejmie przedstawiała obywatelski projekt Ratujmy kobiety, który odrzucili posłowie
Barbara Nowacka w Sejmie przedstawiała obywatelski projekt "Ratujmy kobiety", który odrzucili posłowieFoto: flickr/Kancelaria Sejmu

Sejm odrzucił obywatelski projekt zaproponowany przez inicjatywę "Ratujmy kobiety". Zakładał on zliberalizowanie prawa aborcyjnego, przewidując m.in. dopuszczanie aborcji do 12 tygodnia ciąży w każdym przypadku. Posłowie zdecydowali natomiast, że obywatelski projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący  całkowitą ochronę życia zostanie skierowany do prac w komisji. Przewiduje on m.in. kary więzienia za umyślne dokonanie aborcji.  Sprawę w  audycji "Tydzień kontra tydzień" komentowali Łukasz Schreiber z PiS i Andrzej Czerwiński z PO.

- Przyjęliśmy w Platformie Obywatelskiej, że będziemy strażnikami przyjętego konsensusu - mówił Andrzej Czerwiński. Jego zdaniem obecnie obowiązujące reguły regulujące prawo do aborcji, przyjęte na drodze porozumienia wielu środowisk, są najlepszą możliwą propozycją. - Przypominam, że mówimy o ustawie antyaborcyjnej. W Polsce nie ma dozwolonej aborcji, są tylko wyjątki - tłumaczył.

Łukasz Schreiber z PiS zwrócił uwagę, że wśród posłów jego ugrupowania nie było dyscypliny w sprawie odrzucenia projektu "Ratujmy kobiety". - Każdy głosował według własnego uznania. Zarówno kierownictwo klubu, jak i spora część posłów, w tym ja, głosowaliśmy za skierowaniem go do dalszych prac - mówił Schreiber. Poseł PiS zaznaczył jednak, że jest negatywnie nastawiony o sensowności projektu liberalizującego prawo aborcyjne. - Niezależnie jak bardzo bym się nie zgadzał, to uważam, że trzeba dać szansę (projektowi - przyp.red.) chociaż do debaty, bo tego domaga się sto tysięcy obywateli - mówił Schreiber, dodając, że nigdy by nie zagłosował za wprowadzeniem takiego projektu w życie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której omawiane były również między innymi tematy zapowiedzianej przez premier Beatę Szydło rekonstrukcji rządu, czystek w zarządach spółek Skarbu Państwa oraz o opinii Komisji Europejskiej w sprawie podatku handlowego.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Łukasz Schreiber (poseł PiS), Andrzej Czerwiński (poseł PO)

Data emisji: 25.09.2016

Godzina emisji: 12.10

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z podatkiem handlowym w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 18:00
Z początkiem września wszedł w życie podatek handlowy, który po wielu miesiącach dyskusji, prac w parlamencie i poza nim zrealizował jedną z wyborczych obietnic PiS. Jego celem było m.in. wyrównanie szans między małymi sprzedawcami a wielkimi hipermarketami. 19 września swoje zastrzeżenie do podatku handlowego ogłosiła Komisja Europejska, której zdaniem narusza on unijne zasady dotyczące pomocy publicznej faworyzując część sklepów.
rozwiń zwiń