X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rok już bez sporu o TK? Najważniejsze wydarzenia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 15:36
Trybunał Konstytucyjny to instytucja, o której w 2016 roku mówiono niemal codziennie. Przez rządzących postrzegana jako potencjalny hamulcowy procesu reform, przez opozycję jako ostatni bastion demokracji. Czy problem Trybunału jest już za nami i odszedł razem z minionym rokiem?
Audio
  • Publicystyczne podsumowanie politycznych wydarzeń w Polsce w 2016 roku (Nowy Rok z radiową Jedynką)
Sala rozpraw Trybunału Konstytucyjnego
Sala rozpraw Trybunału KonstytucyjnegoFoto: WIKIMEDIA COMMONS/ADRIAN GRYCUK/CC BY-SA 3.0 pl

- Na pewno zakończyła się kadencja człowieka, który pomylił rolę polityka opozycji z prezesem Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Piotr Semka. Jego zdaniem nowa prezes Trybunału stanie teraz przed problemem wewnętrznego podziału w TK, nie spełnił się natomiast czarny scenariusz, że dojdzie do rozłamu i powstaną dwa Trybunały. - Opozycja w ramach swojego stylu totalnego będzie przedstawiała panią Przyłębską jako marionetkę - ocenił. 

Publicysta zauważył, że kryzys wokół TK i reakcja Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej obnażyły arogancję tych europejskich instytucji. 

Zdaniem Eryka Mistewicza sprawa Trybunału jest już zakończona. Gość Jedynki podkreślił, że TK jest szerszym elementem układania spraw publicznych w mądrych społeczeństwach, a mądre państwo zostawia miejsce dla opozycji.

Mistewicz ocenił, że konflikt zaczął się od próby zapewnienia sobie przez Platformę Obywatelską możliwości wetowania propozycji PiS. - PO chciała to zrobić metodami prostymi, żeby nie powiedzieć prostackimi - dodał. 

Jarosław Kuisz stwierdził, że w zasadzie większość Polaków dowiedziała się o istnieniu Trybunału Konstytucyjnego dopiero, gdy wybuchł konflikt. Wcześniej TK po prostu cicho pracował, a znakomici prawnicy kończyli tam swoje kariery. Jego zdaniem w sprawie Trybunału Platforma Obywatelska przelicytowała, ale to nie powód, by Prawo i Sprawiedliwość licytowało jeszcze bardziej. 

Kuisz wyraził opinię, że inne problemy w Europie przyćmią sprawę TK. 

Goście Jedynki podsumowali też prospołeczne działania rządu i sztandarowy program "Rodzina 500+" i analizowali polską przestrzeń polityczną. 

***

Tytuł audycji: Nowy Rok z radiową Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Jarosław Kuisz (redaktor naczelny "Kultury Liberalnej"), Eryk Mistewicz (prezes Instytutu Nowych Mediów), Piotr Semka (publicysta "Do Rzeczy")

Data emisji: 1.1.2016

Godzina emisji: 12.10

fc/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Odejście Rzeplińskiego nie zakończy sporu o Trybunał"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 13:31
- Wszystko co się ostatnio dzieje, głównie w kwestii zamieszania wokół nowego regulaminu TK, zmierza do tego, by sparaliżować wybór nowego prezesa. Prezydent dostanie do wyboru kandydatury, z których żadna nie będzie mu odpowiadała - mówił na antenie radiowej Jedynki Łukasz Warzecha. - PiS chodzi o to, żeby mieć własnego przewodniczącego TK - stwierdził Grzegorz Sroczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent chwali społeczne reformy rządu. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 12:59
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że obecny rząd wprowadził dużo prospołecznych zmian, które odczuł przeciętny obywatel. O poszczególnych reformach mówił w audycji "W samo południe" Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń