X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska podzielona ws. ustawy o wycince drzew

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 13:50
W kończącym się tygodniu trwała burzliwa dyskusja dotycząca wycinki drzew w Polsce. Goście audycji "Tydzień kontra tydzień" skomentowali ustawę o ochronie przyrody, zgodnie z którą od nowego roku drzewa i krzewy na terenie prywatnym można wycinać bez nadzoru i konsekwencji.
Audio
  • Polska podzielona ws. ustawy o wycince drzew (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Wycięte drzewa w Lublinie. W miejscu gdzie rosły 42 drzewa powstanie parking
Wycięte drzewa w Lublinie. W miejscu gdzie rosły 42 drzewa powstanie parking Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

szyszko 1200.jpg
Jan Szyszko o ustawie o wycinaniu drzew: dostałem setki gratulacji

Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość) mówi, że nie rozumie dlaczego ustawa ta wzbudziła "polityczną burzę w szklance wody". - Doszliśmy do absurdu polegającego na tym, że osoba, która nie miała świadomości zawiłości przepisów prawnych uważała, że taką na przykład samosiejkę może usunąć, a później kosztowało ją to tyle, że komornik przychodził - zaznacza senator. - Ustawa ta została dobrze odebrana przez właścicieli nieruchomości - dodaje.  

Rozumiem, że mogły pojawić się nadużycia. Być może ustawę trzeba uszczelnić, ale nie ma sensu odchodzić od tej idei. Osoba rozsądna, która jest odpowiedzialna za swoją nieruchomość, nie będzie prowadziła działań, które są zupełnie irracjonalne - ocenia gość Jedynki. 

Zdaniem Stanisława Gawłowskiego z Platformy Obywatelskiej, ustawa pozwalająca na wycinkę drzew jest "skandalicznie zła i niszczy polską przyrodę". - Została wprowadzana pod obrady Sejmu w trybie skandalicznym, niejasnym, świadczącym o złych intencjach i sugerującym, że jest to działanie w interesie grupy lobbystycznej, a nie w interesie Polski i Polaków - ocenia poseł. 

-Jeżeli dzisiaj debatujemy o smogu i zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie bronić się przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, to jednym ze sposobów skutecznej walki są drzewa i roślinność. Odbudowa tych szkód będzie trwała setki lat, bo te drzewa nie odrosną jutro - dodaje jeden z gości Krzysztofa Grzesiowskiego.


szczesniak terlikowski 1200.jpg
Prawo własności czy ekologia - co jest ważniejsze? Spór o wycinkę drzew

Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) chwali ustawę mówiąc, że "nie chce Polski, w której urzędnik wie lepiej niż polski obywatel". - To jest chyba jedyna ustawa obecnej większości parlamentarnej, która dereguluje regulacje prawa administracyjnego w Polsce - ocenia poseł.

- Mieliśmy do czynienia z absurdalną sytuacją, w której właściciel nie mógł korzystać z jednego praw przynależnych własności. Nie mogliśmy w pełni dysponować gruntem, ponieważ musieliśmy pójść do urzędnika i prosić o decyzję administracyjną, a następnie uiścić czasami gigantyczną opłatę za wycięcie drzewa, które zagrażało zabudowaniom i uniemożliwiało właściwe wykorzystywanie działki - mówi gość audycji "Tydzień kontra tydzień".

Goście audycji "Tydzień kontra tydzień" mówili także o debacie nad odwołaniem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, planowanych zmianach w służbie zdrowia oraz posłankach Kukiz'15, które opuściły kilka dni temu szeregi ugrupowania. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Stanisław Gawłowski (Platforma Obywatelska), Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 26.02.2017

Godzina emisji: 12.12

kh/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy "ustawa Szyszki" powędruje do kosza?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 13:17
Prezes PiS zadeklarował, że przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach będą zmienione. – Kwestionowana ustawa była zbyt szybko procedowana w Sejmie – ocenił w audycji "W samo południe" Paweł Szypulski z Greenpeace Polska.
rozwiń zwiń