Wotum nieufności wobec rządu. "Konsekwencja PiS wywołuje szalone reakcje opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 13:24
PO w piątek przedstawiła wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Jako kandydat na nowego premiera wskazany został we wniosku szef Platformy Grzegorz Schetyna. O sprawie mówili goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
Audio
  • Małgorzata Gosiewska, Andrzej Czerwiński i Tomasz Rzymkowski o wotum nieufności wobec rządu (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Andrzej Czerwiński (PO) tłumaczył, że zachowanie rządu jest niepoważne. Jak mówił, świadczy o tym głosowanie na przewodniczącego Rady Europejskiej i wynik 27:1. - Trudno byłoby nie podjąć opozycji tej rękawicy i nie podyskutować o faktach. Mam nadzieję, że to konstruktywne wotum nieufności będzie miało skutek i rządzący choć trochę się zreflektują - podkreślił polityk.

Małgorzata Gosiewska (PiS) mówiła z kolei, że na merytoryczną dyskusję PiS jest zawsze otwarty, ale widząc wcześniejsze zachowanie opozycji można przypuszczać, że takowej nie będzie. Zdaniem posłanki PiS, to z rozmów z Polakami powstał projekt, który jest konsekwentnie wdrażany. - Ta konsekwencja wywołuje takie szalone reakcje opozycji - dodała.

Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) nazwał działania PO "hucpą". Gość Jedynki podkreślił, że arytmetyka jest nie do przeskoczenia, a PiS dysponuje większością głosów w Sejmie. Jego zdaniem, Platforma przez swoje działania chce przede wszystkim zdeklasować Nowoczesną. - Nasz klub najprawdopodobniej wstrzyma się od głosu, na pewno nie będziemy głosowali na Grzegorza Schetynę - zaznaczył polityk Kukiz'15.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Małgorzata Gosiewska (PiS), Andrzej Czerwiński (PO), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 12.12

mr/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wotum nieufności wobec rządu. Co chce osiągnąć PO?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 19:03
PO przedstawiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Kandydatem partii na premiera będzie przewodniczący tego ugrupowania Grzegorz Schetyna. Na razie wiadomo, że wniosku nie poprze PiS. Pozostałe kluby jeszcze nie podjęły decyzji.
rozwiń zwiń