X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krytyczna rezolucja wobec Polski. "Nie wchodźmy w targowicki paradygmat"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 13:18
Europosłowie na sesji w Strasburgu przyjęli krytyczną wobec Polski rezolucję. Parlament Europejski rozpoczął też procedurę uruchamiającą artykuł 7. unijnego traktatu. Na razie mowa jest o pierwszym etapie, czyli wniosku do krajów stwierdzającym zagrożenie dla praworządności w Polsce. O sprawie mówili goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
Audio
  • Jakub Dymek i Adrian Stankowski o rezolucji wobec Polski (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Parlament Europejski

Jakub Dymek ("Krytyka Polityczna") uważa, że cała ta sytuacja, w której Unia Europejska jest niejako pośrednikiem w polskich sprawach, jest tragiczna dla wszystkich uczestników tego sporu.

- Traci na tym Prawo i Sprawiedliwość, gdyż musi się tłumaczyć i traci kontrolę, podmiotowość w polityce międzynarodowej. Z drugiej strony, niekorzystne jest to także dla europosłów, którzy musieli głosować za rezolucją - tłumaczył gość Jedynki.

Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") stwierdził, że nie należy wchodzić w "targowicki paradygmat". Jak mówił, to za czasów konfederacji targowickiej uczyniono sędzią w naszych polskich sprawach carycę Katarzynę.

- Teraz mamy podobną sytuację. Skutkiem ewentualnych sankcji będzie pozbawienie Polski prawa głosu, a co za tym idzie doprowadzenie do sytuacji, kiedy Polska nie mając wpływu na kształt regulacji europejskich będzie musiała się do nich stosować - podkreślił dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono także o dwuleciu rządu Beaty Szydło oraz sporze między prezydentem a szefem MON.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jakub Dymek ("Krytyka Polityczna") i Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 19.11.2017

Godzina emisji: 12.10

mr/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska na celowniku instytucji unijnych. Echa debaty w PE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:46
Nie milkną echa środowych wydarzeń w Parlamencie Europejskim. Goście "Pulsu Trójki" dyskutowali na temat zaangażowania polskich europosłów w debatę na temat sytuacji w naszym kraju.
rozwiń zwiń