X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. "Nowe możliwości, nowy potencjał”

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 14:10
- Nasza racja stanu to podkreślanie roli prawa międzynarodowego – mówił w Jedynce Adrian Stankowski z ”Gazety Polskiej”. - Mamy potencjał do działania, zobaczymy, jak zostanie wykorzystany – stwierdził Michał Kolanko z ”Rzeczpospolitej”.
Audio
  • Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, wizyta szefa MON w USA, nowelizacja prawa wyborczego, wybory do KRS (Tydzień kontra Tydzień/Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ
Prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZFoto: Kancelaria Prezydenta/ Flickr

1 stycznia Polska objęła na dwa lata niestałe członkostwo w Razie Bezpieczeństwa.

- Rzeczywiste decyzje podejmują stali członkowie Rady Bezpieczeństwa. Jednak udział Polski w tym najważniejszym gremium, decydującym o bezpieczeństwie na świecie, jest istotny. Polska może inicjować swoje projekty, umieszczać w agendzie to, co uważa za ważne. A wiele spraw dzieje się nieoficjalnie - ocenił Adrian Stankowski. Dodał, że przynależność do RB umożliwia nam również kontakt z najważniejszymi graczami na arenie światowej.

Michał Kolanko przypomniał, że teraz klimat geopolityczny zmienił się na naszą niekorzyść za sprawą Rosji. Ocenił, że obecność w Radzie to nowe możliwości, nowy potencjał, ale dopiero zobaczymy, jak polska dyplomacja będzie sobie radzić z nowymi zadaniami. Publicysta zauważył, że prezydent będzie miał więcej do powiedzenia w najważniejszych światowych dyskusjach geopolitycznych. Może to też wykorzystać w relacjach wewnętrznych – dodał dziennikarz. Zaznaczył, że nie wiemy wciąż, jak ułożą się relacje głowy państwa z nowym szefem MSZ.

Adrian Stankowski stwierdził, że nasza racja stanu to podkreślanie aspektu przestrzegania prawa międzynarodowego i ostracyzmu wobec tych, którzy je łamią, a Polska jako reprezentant Europy Środkowej powinna być rzecznikiem państw regionu, zwłaszcza Ukrainy.

Więcej w nagraniu audycji.

W programie była mowa m.in. o planowanym spotkaniu ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z wiceszefem Komisji Europejskiej, wizycie prezydenta i członków rządu w Stanach Zjednoczonych, konsekwencjach nowelizacji kodeksu wyborczego oraz wyborach  do Krajowej Rady Sądownictwa.

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie", Telewizja Republika), Michał Kolanko ("Rzeczpospolita")

Godzina emisji: 12.10

Data emisji: 21.01.2018

agkm/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Wizyta prezydenta w USA to wzmocnienie naszego bezpieczeństwa”

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 22:44
Prezydent Andrzej Duda poleciał do Nowego Jorku, gdzie po południu polskiego czasu weźmie udział w debacie w ONZ na temat broni masowego rażenia. To właśnie rozmowy w ONZ są głównym celem kilkunastogodzinnej wizyty polskiej delegacji w Nowym Jorku. Gościem Polskiego Radia 24 był Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stosunki militarne i gospodarcze Polski z USA

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 19:15
Prezydent Andrzej Duda pojechał do Nowego Jorku na spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Niemal w tym samym czasie minister obrony Mariusz Błaszczak zakończył w Waszyngtonie rozmowy w sprawie zakupu amerykańskich Patriotów.
rozwiń zwiń