X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy o zawieszeniu akcji opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie: protest zawieszony, problemy pozostają

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 13:25
Opiekunowie osób niepełnosprawnych zakończyli protest w Sejmie. Organizatorzy akcji zastrzegli jednak, że ich działania zostały zawieszone i mogą być wznowione, jeśli rząd nie spełni postulatów inicjatorów akcji. O perspektywach rozwiązania tego palącego sporu rozmawiali w Polskim Radiu politycy w trakcie audycji "Tydzień kontra tydzień".
Audio
  • Audycję zdominowała kwestia zawieszenia protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Po czterdziestu dniach protest w Sejmie został zawieszony
Po czterdziestu dniach protest w Sejmie został zawieszonyFoto: PAP/Leszek Szymański

Małgorzata Gosiewska podkreślała, że obecny rząd już od dwóch lat intensywnie pracował nad poprawieniem sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

- Dla nas ta sprawa się nie kończy. Nie kończy naszych działań, naszego zainteresowania problematyką osób niepełnosprawnych – odpowiedziała posłanka na pytanie prowadzącego audycję Henryka Szrubarza. - Mamy do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami, do tej pory robiono zbyt mało, by pomóc osobom niepełnosprawnym - przyznała.

Posłanka PiS dodała, że pieniądze przeznaczone na pomoc tym osobom nie są nigdy marnotrawione oraz, że rodzicom trzeba bezwzględnie pomagać.

- Całe życie tych osób koncentruje się wokół dziecka. Ale z drugiej strony trzeba mieć umiar, trzeba widzieć perspektywę i trzeba być otwartym na dialog – mówiła na antenie posłanka PiS. - Rząd od samego początku był zaangażowany i otwarty na dialog. Od dwóch lat przygotowywane są rozwiązania problemów tego środowiska. Te prace będą kontynuowane w zależności od możliwości budżetowych.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadzał się poseł Marcin Święcicki z PO.

- To jest obłuda. PiS rozdaje pieniądze na prawo i lewo, również bogaczom – mówił poseł opozycji. - Z pieniędzy 500 plus korzystają wszyscy, podobnie będzie z wyprawką szkolną.

Zdaniem posła Święcickiego rząd dla niepełnosprawnych miał tylko kary, różnego rodzaje sankcje i obostrzenia dla osób biorących udział w proteście.

- Mieliście zupełny brak empatii wobec protestujących. Próbowano ich oszukać, informując, że zawarto porozumienie i innymi grupami środowisk niepełnosprawnych – dodał Marcin Święcicki.

Nastroje próbował tonować poseł Grzegorz Długi z Ruchu Kukiz'15.

- Te problemy są poważne. Nie można ich rozwiązać poprzez spór, a tylko przez porozumienie – podkreślał gość audycji. - Cieszę się, że protestujący zdecydowali się zawiesić protest. Oczywiście fakt, ze protest jest zawieszony, nie oznacza, że problem znika. Postulaty protestujących zostały w znacznej mierze spełnione, potem jednak osoby prowadzące ten strajk okupacyjny zostały wmanewrowane w politykę - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Małgorzata Gosiewska (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Marcin Święcicki (PO)

Data emisji: 27.05.2018

Godzina emisji: 12.10

ms/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Dera: główne idee protestu w Sejmie zostają zastąpione przez działanie polityczne

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 09:23
– Do zakończenia sporu potrzeba spokoju, rozmów bez mediów, ciszy – tylko wtedy można wytworzyć kompromis i innej możliwości tutaj nie ma. Jeżeli to się będzie odbywało pod czujnym okiem kamer, to myślę, że uzyskanie kompromisu będzie bardzo trudne – powiedział o protestujących w Sejmie rodzicach osób niepełnosprawnych minister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczniczka rządu: odpowiedzią na postulaty osób niepełnosprawnych - dwie przyjęte ustawy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 16:24
- Bezpośrednią odpowiedzią na postulaty protestujących osób niepełnosprawnych w Sejmie były dwie przyjęte ustawy, o rencie socjalnej oraz nielimitowanym dostępie do świadczeń medycznych - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do nowej propozycji protestujących w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest niepełnosprawnych zawieszony. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 10:33
Opiekunowie osób niepełnosprawnych zawieszają protest w Sejmie. "Z dniem dzisiejszym, po 40 trudnych dniach, zawieszamy protest" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na Twitterze. Gośćmi audycji 7x24 byli Ryszard Czarnecki (PiS), Michał Szczerba (PO), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Paweł Kobyliński (Nowoczesna), Piotr Apel (Kukiz’15) i Mirosław Maliszewski (PSL).
rozwiń zwiń