Prezydent proponuje 15 pytań w referendum ws. konstytucji. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 13:00
We wtorek podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Duda, przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogłyby paść w referendum konsultacyjnym ws. konstytucji. O sprawie mówili goście audycji "Tydzień kontra tydzień".
Audio
  • Jacek Świat i Jakub Stefaniak o pytaniach prezydenta w referendum (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jacek Świat (PiS) uważa, że to bardzo ciekawa inicjatywa. Jak mówił, jeszcze nikt nie próbował zasięgnąć opinii społeczeństwa w taki sposób. - To referendum nie byłoby wiążące, ale każdy kto szedłby do lokalu wyborczego czułby pewną odpowiedzialność. To coś innego niż sondaże - podkreślił gość Jedynki.

Dodał, że liczbę pytań zaproponowaną przez prezydenta należy zmniejszyć do 7-10.

Jakub Stefaniak (PSL) zwrócił uwagę, że nie wszyscy w PiS są entuzjastami tego referendum. - I ja się z tą częścią zgadzam. Jak czytam te pytania, to mam wrażenie, że to referendum nie jest dla Polaków, tylko dla prezydenta - tłumaczył polityk.

Jego zdaniem dobry wynik tego referendum da Andrzejowi Dudzie kartę przetargową w negocjacjach z władzami PiS, jeśli chodzi o poparcie w kolejnych wyborach prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono m.in. o spotkaniu Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Jacek Świat (PiS) i Jakub Stefaniak (PSL)

Data emisji: 17.06.2018

Godzina emisji: 12.09

mr/ag

Czytaj także

Czy Polska potrzebuje nowej konstytucji? "Obecna ma wiele mankamentów"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 13:51
Prezydent uważa, że nowa konstytucja lub znacząco zmieniona obecna ustawa zasadnicza mogłaby zostać uchwalona w 2021 roku. Andrzej Duda mówił o tym podczas debaty "Młodzi i przyszłość" w ramach Kongresu "Wspólnie o Konstytucji" na Stadionie Narodowym w Warszawie. W radiowej Jedynce na ten i inne tematy dyskutowali Karol Karski, europoseł PiS i Marta Golbik, posłanka PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy komentują prezydenckie pytania do referendum konsultacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 11:30
Goście "Śniadania w Trójce" dyskutowali o pytaniach do referendum konsultacyjnego, które zaproponował prezydent Andrzej Duda. Wśród 15 zagadnień znajdują się te dotyczące m.in. kompetencji prezydenta czy kwestii związanych z członkostwem Polski w UE.
rozwiń zwiń