X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE podzielona w sprawie migracji. Co przyniesie miniszczyt?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:45
- Nieformalne spotkanie przywódców UE w sprawie migracji to działanie, które ukierunkowane jest na rozwiązanie problemów politycznych wewnątrz Niemiec - ocenił Karol Karski (PiS) w audycji "Tydzień kontra tydzień". Na miniszczycie pojawi się kilkanaście państw. - Oczekiwałabym od szefa polskiego rządu, że nie będzie rezygnował z takich spotkań, a nawet niezaproszony na nie - będzie się wpraszał i reprezentował polskie stanowisko - mówiła z kolei Marta Golbik (PO).
Audio
  • UE podzielona w sprawie migracji. Co przyniesie miniszczyt? (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Komisja Europejska

Europoseł Karol Karski (PiS) ocenił, że szef KE zwołał spotkanie w sprawie migracji w związku z problemami kanclerz Angeli Merkel. - o bratobójczy konflikt w koalicji CDU/CSU (...). Wiele państw nie chce wtrącać się do polityki wewnątrzniemieckiej - stwierdził polityk. Spotkanie w jego ocenie "ma pomóc kanclerz". - Nic nowego nie zostanie przedstawione - dodał. Zacytował premiera Mateusza Morawieckiego, który ocenił, że spotyka się "klub przyjaciół relokacji". Polska ani państwa grupy V4 nie wybierają się na ten szczyt.

W ramach UE nie ma granic, dlatego kwestie zagrożeń zewnętrznych i obrony granic dotyczą nas wszystkich - jednakowo - komentowała posłanka Marta Golbik (PO). Wyraziła nadzieję, że polski przedstawiciel będzie brał udział we wszystkich unijnych spotkaniach, a jeśli nie zostanie na nie zaproszony, to i tak doprowadzi do tego, że uda mu się w nich uczestniczyć, przedstawić swoje racje, a nie po prostu będzie rezygnował i unosił się honorem.

Jeśli to szczyt nieformalny - tym bardziej warto jechać, bo można sobie pozwolić na rozmowę wprost - powiedziała posłanka PO. 

Europoseł PiS stwierdził jednak, że na tym spotkaniu nie będzie nowych propozycji. - - Totalna opozycja na każde pstryknięcie przyjeżdżała do Berlina - powiedział eurodeputowany Karol Karski (PiS). - To nieprawda. My potrafiliśmy rozmawiać - powiedziała na to posłanka Marta Golbik (PO). Dodała również, że od kraju chrześcijańskiego oczekiwałaby większej wrażliwości na to, co dzieje się z tymi, których dotknęła wojna.

W audycji była również mowa m.in. o sporze z Komisją Europejską, dotyczącym praworządności, uzgodnieniach grupy V4 i Austrii, polityce migracyjnej UE, problemach w rolnictwie.

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marta Golbik (PO) i Karol Karski (PiS)

Data emisji: 24.06.2018

Godzina emisji: 13:52

agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy nastąpi ocieplenie w relacjach polsko-niemieckich? "Musimy współdziałać"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 13:31
Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w Niemczech. Wziął udział w Szczycie Bezpieczeństwa w Monachium, a wcześniej spotkał się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Czy w ostatnim czasie mamy do czynienia z polską ofensywą dyplomatyczną? Między innymi o tym rozmawiali goście niedzielnej audycji "Tydzień kontra tydzień" w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń