X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w sądownictwie wciąż wywołują ostry spór polityczny. Komentarze polityków PiS, PO, Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 13:56
Sejm po burzliwej dyskusji uchwalił ustawy zmieniające wymiar sprawiedliwości. Przy tej okazji pod gmachem parlamentu odbyła się manifestacja opozycji. Sytuację w polskim sądownictwie komentowali na antenie radiowej Jedynki: Izabela Kloc z Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Augustynowska z Platofrmy Obywatelskiej oraz Grzegorz Długi z klubu Kukiz'15.  
Audio
  • Zmiany w sądownictwie wciąż wywołują ostry spór polityczny (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Głosowanie w sprawie zmian w sądownictwie zbojkotowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej
Głosowanie w sprawie zmian w sądownictwie zbojkotowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Foto: PAP/Marcin Obara

Izabela Kloc zapytana o powody zmian w polskim sądownictwie wyjaśniła, że pat wywołała postawa Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. - Pani Prezes Gersdorf pozostaje w stanie spoczynku. 65 lat to wiek emerytalny obecnie dla sędziów. Tym, który ją zastępował tymczasowo był jednak człowiek, który dzisiaj nie powinien pełnić tej funkcji. Osoba, która w pewnym sensie została skompromitowana, jeśli chodzi o swoją przeszłość i dlatego też trzeba było doprowadzić do pewnego wyrównania sytuacji w taki sposób, aby Sąd Najwyższy mógł normalnie pracować mając prezesa wybranego przez Zgromadzenie Ogólne SSN – mówiła posłana PiS.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Augustynowska podkreśliła, że PO nie przyłoży ręki do łamania prawa. - Nie przyłożymy ręki do łamania trójpodziału władzy, do niszczenia demokracji, do spychania Polski w kierunku dyktatury czy innych ustrojów totalitarnych. To, co wydarzyło się w piątek to jest piąta próba zmiany w Sądzie Najwyższym – mówiła. Odnosząc się do pytania, dlaczego Platforma nie wzięła udziału w głosowaniu przyznała, że PiS i tak by ustawę przegłosował.

Poseł Grzegorz Długi z klubu Kukiz’15 stwierdził z kolei, że toczący się spór wokół sądownictwa skupia się na kwestiach niekoniecznie najważniejszych.  - Skupiamy się na rzeczach zupełnie pobocznych. Zasadniczą kwestią jest potrzeba reformy wymiaru sprawiedliwości. Z jakichś powodów opcja rządząca zdecydowała się reformę wymiaru sprawiedliwości skoncentrować wyłącznie wokół osoby I Prezes Sądu Najwyższego. Wpływ tego na wymiar sprawiedliwości jest znikomy. Całą energię polityczną skupiamy na tej walce o fotel I Prezesa i zapominamy o potrzebie zreformowania naszego wymiaru sprawiedliwości. Zamiast robić reformę skupiamy się na kwestiach kadrowych – zakończył Długi.

Politycy komentowali również prezydencką inicjatywę referendum konstytucyjnego.

Izabela Kloc podkreśliła, że PiS szanuje inicjatywę Prezydenta i bardzo dobrze ocenia formułę pytań. Joanna Augustynowska zaznaczyła, że PO jest przeciwko referendum. - Uważam, że ktoś kto łamie konstytucję nie ma moralnego prawa przy niej czegokolwiek zmieniać - mówiła posłanka Plafromy Obywatelskiej. Z kolei parlamentarzysta klubu Kukiz'15 oświadczył, że inicjatywa referendum jest potrzebna, ale nie oznacza to, że została przygotowana idealnie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście:  Izabela Kloc (PiS), Joanna Augustynowska (PO), Grzegorz Długi (Kukiz'15)

Data emisji: 22.07.2018

Godzina emisji: 12.10

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak