Posłowie o wyborach samorządowych. "To święto demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 13:00
- Każde wybory to swoiste święto. W tym przypadku święto samorządności. Każdy może ocenić to, co było do tej pory i zaplanować to, co można poprawić - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński na antenie Jedynki. Wraz z Tomaszem Latosem z Prawa i Sprawiedliwości komentował on polityczne wydarzenia w audycji "Tydzień kontra tydzień".
Audio
  • Tomasz Latos (PiS) i Andrzej Czerwiński (PO) o wyborach samorządowych (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Premier Mateusz Morawiecki zarządził dokładną datę tegorocznych wyborów samorządowych. 21 października odbędzie się pierwsza, a 4 listopada druga tura głosowania.

Poseł Tomasz Latos zaznaczył specyfikę wyborów samorządowych, odmienną od wyboru posłów do parlamentu. Za przykład podał tu swoje kontakty z mieszkańcami Bydgoszczy. Polityk jest kandydatem na prezydenta tego miasta. Podkreślił on, że rozmawia z ludźmi, którzy "mają różne poglądy jeżeli chodzi o wybory parlamentarne". - W przypadku wyborów samorządów patrzą na to inaczej, mówią, że potrzeba gospodarza - powiedział.

Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej podkreślił znaczenie zaangażowania obywateli w wybór ludzi, którzy mają rządzić ich regionem. - Ludzie powinni się angażować i w większości samorządów angażują się w to, żeby wybrać dobrego, zaradnego i kompetentnego przedstawiciela powiedział poseł Platformy Obywatelskiej. 

Polityk PiS zgodził się ze słowami Andrzeja Czerwińskiego, że wybory samorządowe są świętem. - Wybory samorządowe to święto demokracji, bo ludzie wybierają gospodarzy najbliżej siebie. Zwłaszcza to jest odczuwalne w małych gminach. Tam istnieje poczucie, że głosuje się na kogoś, kogo się zna, z kim ma się na co dzień kontakt - powiedział Tomasz Latos i zaapelował o "kampanię bez hejtu".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której politycy dyskutowali też na temat prezydenckiego weta w sprawie nowej ordynacji w wyborach do europarlamentu oraz o rozmowach na tematu zakupu nowego sprzętu dla polskiej armii.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Andrzej Czerwiński (poseł PO), Tomasz Latos (poseł PiS)

Data emisji: 19.08.2018

Godzina emisji: 12.10

msze/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak