X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory samorządowe. Jak bardzo władze lokalne wpływają na funkcjonowanie kraju?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 13:36
O nadchodzących wyborach samorządowych i partyjnych propozycjach na nie rozmawiali na antenie radiowej Jedynki: Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej, Jerzy Jachnik z Kukiz’15 i Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Czesław Mroczek, Jerzy Jachnik, Tomasz Latos mówili o nadchodzących wyborach samorządowych (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Wokół samorządów pojawiły się zagrożenia wynikające z działań partii rządzącej, które polegają na ograniczaniu ich kompetencji. My, jako Koalicja Obywatelska, odpowiadamy na to, że samorząd jest podstawą rozwoju wspólnot lokalnych i trzeba ich bronić - mówił Czesław Mroczek.

Polityk Platformy uważa również, że "nie udałyby nam się te zmiany po 1989 roku, gdyby nie było dobrego narzędzia ustrojowego jakim jest samorząd”. - Sukces Polski to zasługa tysięcy marszałków, burmistrzów, starostów i radnych, którzy pracowali na to przez blisko 30 lat, dlatego zwiększymy w nich finansowanie i przywrócimy to, co PiS odebrał - dodał samorządowiec.

Tomasz Latos  odpowiedział, mówiąc, że "oczywiście partia rządząca nie zamierza ograniczać władzy lokalnej". - My zawsze byliśmy i jesteśmy za Polską samorządną, dlatego konsekwentnie będziemy realizować nasz program. Pamiętajmy jednak, że na razie na 16 województw w 15 rządzi PO z koalicjantami - zauważył polityk PiS.

- Wiele spraw w urzędach jest realizowanych zbyt wolno, a także nie są wykorzystywane optymalnie środki unijne. Jeżeli to się komuś nie podoba i chce dokonać zmian to musi odważnie zagłosować 1 października. Władza się zużywa i po jakimś czasie wymaga pewnego odświeżenia, a od 12 lat w większości regionów rządzi Platforma - przypomniał Latos.

- PiS i PO mówią o samorządach, a jedyne, co organizują, to kampanie centralne. W ogóle nie rozmawia się w ten sposób o istocie rzeczy - punktował Jerzy Jachnik. Poseł wspomniał także, że "samorządy powinny być zostawione samorządowcom, ludziom w terenie". - Niech lokalni działacze sobie u siebie decydują - uważa gość programu.

- Tymi sposobami, które uprawiają PiS i PO sprowadza się do tego, że ludzie są mamieni kolejną propagandą i już sami nie wiedzą komu wierzyć. My uważamy, że samorządy trzeba oddać obywatelom - stwierdził Jerzy Jachnik.

Więcej do wysłuchania w zapisie audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Czesław Mroczek (Platforma Obywatelska), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 9.09.2018

Godzina emisji: 12.14

jp/abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: nie da się prowadzić polityki centralnej w samorządach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 11:23
- Tak to wygląda i jest to straszne. Jesteśmy przed wyborami samorządowymi, które dotykają ludzi bezpośrednio. Szumne starcie tytanów za pieniądze podatników, spektakle urządzone w Warszawie to centralna polityka partyjna - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja wyborcza PSL w Warszawie. Władysław Kosiniak-Kamysz: mamy najlepszą drużynę, wygramy te wybory

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 12:13
W niedzielę w Warszawie rozpoczęła się krajowa konwencja wyborcza PSL, podczas której m.in. w prezentacji "Trzy filary samorządu" przedstawione zostaną propozycje programowe ugrupowania. - Jesteśmy przygotowani do maratonu wyborczego i wygramy - oświadczył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń