X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 13:19
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Białym Domu zaproponował prezydentowi Donaldowi Trumpowi budowę amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce. Nazwał ją "Fort Trump". Jak efekty tej wizyty oceniają politycy?
Audio
  • Politycy o wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Czy Fort Trump powstanie w Polsce?
Czy "Fort Trump" powstanie w Polsce?Foto: Shutterstock

Marek Sawicki z PSL krytykował przebieg spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem, a także sposób, w jaki została podpisana deklaracja o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. - Ta wizyta wyglądała na bardzo nieprzygotowaną. Wielokrotnie byłem za granicą, podpisywałem różne umowy handlowe i porozumienia. Nie zdarzyło się, żeby podpisywać je stojąc, a już na pewno bez udziału polskiej flagi - tłumaczył polityk.

Zdaniem Izabeli Leszczyny z PO podczas spotkania prezydentów nie wydarzyło się nic, "co by było wartością dodaną". - Wszyscy już potwierdzili deklarację o współpracy. Radosław Sikorski i Condoleezza Rice podpisali tożsame dokumentu. To, że prezydent podpisał dokument teraz, na stojąco, nie zmieniło pozycji Polski - stwierdziła.

Z kolei Tomasz Latos z PiS bronił prezydenckiej wizyty mówiąc, że opozycja nie byłaby sobą, gdyby nie krytykowała strony rządzącej. - Powinniśmy się cieszyć, że coś, co zostało w przeszłości zaniedbane, dzięki zmianom w administracji amerykańskiej jest teraz możliwe. Wzmacniajmy obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce - podkreślił.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Marek Sawicki (poseł PSL), Izabela Leszczyna (posłanka PO), Tomasz Latos (poseł PiS)

Data emisji: 23.09.2018

Godzina emisji: 12:15

pkur/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Schetyna wezwał prezydenta, by w USA wystąpił też jako przedstawiciel UE

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 14:53
- Wzywam Andrzeja Dudę, by w Waszyngtonie wystąpił zarówno w roli prezydenta Polski, jak i przedstawiciela UE - wspólnoty, której Polska jest dumnym członkiem - napisał we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że miarą sukcesu wizyty Dudy w USA będą "konkretne projekty polityczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie a współpraca polsko-amerykańska

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 11:18
– Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była bardzo dobra. Miejmy nadzieję, że jej efekty nadejdą w nieodległej przyszłości – ocenił podróż głowy państwa polskiego do Waszyngtonu i spotkanie z przywódcą USA Donaldem Trumpem Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata. Ponadto w audycji rozmowa o bieżących relacjach polsko-amerykańskich i możliwościach ich pogłębienia.
rozwiń zwiń