X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy komentują przemówienia liderów podczas konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 13:23
W sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas niej prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki podkreślali, że PiS udowodniło, iż realizuje wyborcze obietnice. W audycji "Tydzień kontra tydzień" zaproszeni posłowie odnieśli się do tych słów i dyskutowali, czy obóz rządzący faktycznie zrobił to, co zapowiedział.
Audio
  • Paweł Lisiecki (PiS), Marcin Święcicki (PO) i Grzegorz Długi (Kukiz’15) o realizacji wyborczych obietnic przez Prawo i Sprawiedliwość (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Jarosław Kaczyński, prezes PiSFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji zaznaczył, że ogromnym zadaniem, jakie teraz stoi przed PiS, jest dotarcie z przekazem o realizowaniu obietnic do każdego. Z kolei premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że już za 10 lat Polska może pod względem poziomu życia i zarobków dogonić część krajów Europy Zachodniej. Zwrócił też uwagę, że po raz pierwszy w historii budżet państwa w listopadzie ma nadwyżkę, co zestawił z negatywnymi prognozami opozycji. Słowa te obu polityków w audycji "Tydzień kontra tydzień" komentowali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Kukiz’15.

- Polacy mają aspiracje do tego, żeby zarabiać tak jak mieszkańcy Europy Zachodniej i to jest kierunek, w którym polski rząd będzie podążał. Na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku przedstawimy szczegóły programu rządowego do tego, abyśmy mogli nadgonić dystans do Zachodu. Zresztą mamy jeden z największych wzrostów gospodarczych i Europa Zachodnia może w tej chwili tylko oglądać nasze plecy – powiedział Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość).

Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska) stwierdził, że obecnie wiele krajów należących do Unii Europejskiej ma nadwyżkę budżetową i dodał, iż partia rządząca nie wywiązała się ze wszystkich obietnic. – Część z nich jest realizowanych symbolicznie. To choćby darmowe leki dla ludzi powyżej 75. roku życia. Bardzo mała część lekarstw jest tym objęta i wielu emerytów musi wciąż płacić za wiele lekarstw. Jako partia mówiliśmy, że nie będzie pieniędzy na wszystkie obietnice. Zresztą ich realizacja odbywa się kosztem choćby inwestycji publicznych czy drogowych, których udział w PKB jest najniższy od 20 lat – przekonywał.

Z kolei Grzegorz Długi (Kukiz’15) nawiązał do nadwyżki budżetowej, która wynosi 6,5 mld zł. Eksperci PO przewidywali bowiem, że w związku z realizacją wyborczych obietnic przez PiS deficyt budżetowy sięgnie nawet 100 mld zł. – To najlepszy dowód, że kiedy politycy myślą o kwestiach długoplanowych, to nie powinni zbytnio wiązać się z ekspertami. Powinni troszeczkę polegać na tzw. intuicji, bo dobry polityk to taki, który ma wizję, a wizja nie zawsze zgadza się z ekspertami. Ekspert musi bardziej stać na ziemi – podkreślił poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Paweł Lisiecki (PiS), Marcin Święcicki (PO) i Grzegorz Długi (Kukiz'15)

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 12.10

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak