Rusza maraton wyborczy. "To będzie wielka kampania"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:00
Ten rok upłynie pod znakiem kampanii wyborczej. W maju czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu. Do nadchodzącego maratonu wyborczego w audycji "Tydzień kontra tydzień" odnieśli się: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Daniel Milewski (PiS) oraz Marcin Święcicki (PO).
Audio
  • Rusza maraton wyborczy. Komentarze polityków (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Sejm RP
Sejm RPFoto: Shutterstock

- Wyborcy muszą mieć świadomość, że w obecnym kształcie polityki ten rok będzie jedną wielką kampanią wyborczą, a to nie jest czas, w którym politycy są skłonni rozwiązywać problemy Polaków, lecz obiecywać. To będzie trudny czas, bo problemy obywateli zejdą na drugi plan, nie będzie on konstruktywny, efektywny i to mnie martwi. To będzie czas zmarnowany - powiedziała Agnieszka Ścigaj. - Narody nie są eurosceptyczne, tylko widzą mankamenty UE, która poszła w nadmierną biurokrację i która utrudnia życie obywatelom, zamiast pomagać - dodała posłanka.

Daniel Milewski odniósł się do wypowiedzi posłanki i przyznał, że dla niego "Polacy będą w centrum". - Tak jak w 2015 roku pokazaliśmy, że śmiałe projekty zostały zrealizowane i tak samo będzie tym razem. Na przełomie stycznia i lutego premier Morawiecki zaprezentuje nowe propozycje programowe. W pierwszej kolejności jesteśmy Polakami i mamy polskie obowiązki - mówił poseł PiS.

- Wybory zarówno do PE jak i polskiego Sejmu postawią Polaków przed zasadniczym wyborem - czy chcemy być krajem, który podziela wartości europejskie, chce silnej Unii i bardziej solidarnej, czy rozbitej na państwa narodowe, gdzie będzie sądownictwo na model Putina. PiS korzysta z dobrej sytuacji gospodarczej, ale wprowadza niebezpieczne standardy na przyszłość. Wcześniej graliśmy w pierwszej lidze europejskiej, teraz jesteśmy na peryferiach - powiedział Marcin Święcicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Daniel Milewski (PiS), Marcin Święcicki (PO)

Data emisji: 6.01.2019

Godzina emisji: 12.10

dn/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak