X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE przed wyborami. PO i PiS mają inne koncepcje unii

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 13:42
- Twórcy UE zakładali, że zjednoczenie, porozumienie, współdziałanie jest niezbędne do tego, by region szybko się rozwijał i mógł konkurować z USA, z Chinami - mówił Andrzej Czerwiński (PO). Poseł PiS Waldemar Buda uważa, że musimy uszanować odrębność każdego z krajów, a integrować się przede wszystkim gospodarczo.
Audio
  • Sytuacja w UE, szczyt w Davos, konwencja PO, konferencja PiS (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Flaga UE
Flaga UEFoto: Komisja Europejska

Waldemar Buda (PiS) stwierdził, że są różne oceny sytuacji w UE. Jego zdaniem brak zrozumienia nastrojów społecznych spowodował  ”oderwanie od rzeczywistości obecnej struktury UE, w tym Komisji Europejskiej i kierownictwa parlamentu”. Polityk ocenił że należałoby się zastanowić, co robić by podtrzymywać integrację i by szła ona w kierunku zgodnym z oczekiwaniami większości Unii Europejskiej.

- Wielkie nadzieje pokładam w nowej kadencji PE i Komisji Europejskiej – to gremia wybierane w obecnej rzeczywistości  - dodał. – Będą mówić głosem obywateli, którzy niedawno ich wybrali. Mamy wielkie szanse, by UE funkcjonowała zgodnie z oczekiwaniami Europejczyków – stwierdził.

Andrzej Czerwiński (PO) ocenił, że w słowach premiera w Davos niepokoi go coś, co brzmi jak wizja ”społeczeństwa kul bilardowych, odpychających się wzajemnie – gdzie każda społeczność jest ważna i tylko ona się liczy”. - Powinno być mądre przenikanie się kultur i rozwiązań, prowadzące do tych celów, które były przed twórcami Unii Europejskiej – powiedział.. Wierzę, że Polacy wybiorą takich przedstawicieli, którzy będą rozwijać wspólnotę europejską – dodał.

- Każdy widzi, że warto wspierać te zasady, bo i Polska, i inne kraje, które kiedyś odstawały bardzo od średniej unijnej, znalazły się w innej klasie pociągu – stwierdził. – Vox populi był i za dawnych czasów, wszak Piłat przy głosie ludu ukrzyżował Chrystusa – mówił. - To nie może być tak, że oddajemy stery komuś, kto nie ma narzędzi i nie wie, co jest najważniejsze, mógłby doprowadzić do chaosu – zaznaczył.

Waldemar Buda powiedział, że PiS jest za integracją, za formułą ekonomiczną, która leży u powstania UE. Każdy z krajów miał zyskać na integracji, nie było mowy o wyzbywaniu się zwyczajów kultury.

Więcej w nagraniu.

Wśród poruszanych tematów były: śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, spotkanie w Davos, konferencja PiS, konwencja PE, uroczystości upamiętniające ofiary Auschwitz, emerytury dla matek co najmniej czworga dzieci.

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Waldemar Buda (poseł PiS), Andrzej Czerwiński (wiceprzewodniczący klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 27.01.2019

Godzina emisji: 12.09

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak