X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konwencja PiS. Politycy komentują początek kampanii wyborczej do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:07
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z kampanią do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Inauguracja nastąpiła na konwencji wyborczej partii w Jasionce pod Rzeszowem. W audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy PiS, Platformy Obywatelskiej i Kukiz’15 dyskutowali na temat sytuacji Polski w Unii Europejskiej oraz przyszłości naszego kraju we Wspólnocie.
Audio
  • Ryszard Czarnecki (PiS), Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15) i Marcin Święcicki (PO) o kampanii i wyborach do Parlamentu Europejskiego (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce koło Rzeszowa
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce koło RzeszowaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w sobotę. Podczas niej prezes partii Jarosław Kaczyński ostrzegał przed zwycięstwem opozycji podkreślając, że jeśli tak się stanie, to zabierze ona to, co obecnie rządzące w kraju ugrupowanie zapewniło obywatelom. Ponadto prezes zapowiadał obronę tradycyjnych wartości w przypadku wygrania PiS. W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że "konkurenci polityczni rozumieją europejskość jako rewolucje obyczajowe, a dla nas europejskość to lepsze życie Polaków". O tym, czy PiS przejęło inicjatywę w kampanii do Parlamentu Europejskiego, mówili goście audycji.

- Na pewno tak się stało. Ogłosiliśmy przecież liderów list w poszczególnych okręgach wyborczych. Natomiast u totalnej opozycji w tej kwestii nic nie widać ani nie słychać. Rafał Grupiński informował tydzień temu, że w ten weekend Koalicja Europejska ogłosi listy, tymczasem nic takiego się nie wydarzyło. Szkoda, że ta koalicja nie podejmuje debaty o Europie. Od powtarzania tysiąc razy o europejskości i europejskich wartościach nic nie wyniknie, tak jak od samego mieszania herbata słodsza nie jest – zwrócił uwagę europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Przypomniał także, że budżet Unii Europejskiej będzie tak skonstruowany, iż w najbliższych latach do Polski trafi o jedną czwartą unijnych pieniędzy mniej niż dotychczas. – A przecież jednym z 28 komisarzy i przedstawicielem Komisji Europejskiej jest Elżbieta Bieńkowska, wicepremier za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – zaznaczył.

- Stało się tak dlatego, że PiS wyprowadził nas ze standardów europejskich. Mamy rekordową liczbę sporów z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej – ripostował Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Dodał, że Koalicja Europejska nie podejmuje debaty z PiS, bo "zawraca ono głowę rozmaitymi obietnicami". – Robi co innego niż mówi – stwierdził i skoncentrował się na temacie budżetu UE. – Będzie on mniejszy nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy środkowowschodniej – mówił.

Od tej kwestii odbiegła posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Parlamentarzystka skoncentrowała się na tym, że - jej zdaniem - w Unii Europejskiej w ostatnim czasie "spory ideologiczne, trochę wykreowane między prawicą a lewicą, przykrywały toczące się w urzędach UE dyskusje i prowadzone interesy, na których tracili polscy przedsiębiorcy". – Dla nas ważne są takie sprawy, jak m.in. jak zadbanie o orzecznictwo dla małych i średnich przedsiębiorców oraz konsumentów w Polsce czy ochrona rynku europejskiego przed napływem żywności genetycznie modyfikowanej. Tymczasem w starym modelu UE nie było takich polityków, którzy w pierwszej kolejności właśnie tym by się zajmowali – powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Marcin Święcicki (PO), Ryszard Czarnecki (PiS)

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 12.10

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. Głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Tomasz Poręba. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. W Jasionce podpisano też Europejską Deklarację Wyborczą.
rozwiń zwiń