X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ACTA2, odwołanie minister i poprawka do konstytucji. Politycy podsumowują konwencje wyborcze PiS, PO i PSL

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 13:38
Prezes PiS zapewnił wyborców, że unijne przepisy zwane ACTA2 nie zagrożą Polsce, lider PO zapowiedział wniosek o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej w związku ze sporem nauczycieli z rządem, a szef PSL zaproponował, by do konstytucji wpisać członkostwo Polski w UE. O tym w audycji "Tydzień kontra tydzień" dyskutowali politycy.
Audio
  • Konwencje wyborcze PiS, PO i PSL (Tydzień kontra tydzień)
Konwencja wyborcza PiS w Gdańsku
Konwencja wyborcza PiS w GdańskuFoto: PAP/Adam Warżawa

Konwencje wyborcze odbyły się w sobotę. Podczas spotkania z wyborcami premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nawiązywali do wtorkowego głosowania w Parlamencie Europejskim ws. dyrektywy cyfrowej zwanej ACTA2, zaostrzającej i uszczelniającej przepisy dotyczące praw autorskich. Podkreślili, że do programu partii rządzącej zwanego piątką PiS-u dodany zostanie plus, czyli wolność, a także zagwarantowali, że nowe unijne rozwiązania prawne Polsce nie zagrożą.

Lider PO Grzegorz Schetyna mówił we Wrocławiu o poparciu dla nauczycieli w ich sporze z rządem. Zapowiedział wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Z kolei szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że PSL poprze ten wniosek, a ponadto zaproponował, by do konstytucji wpisać członkostwo Polski w UE.

- Przepisy, do których przyjęcia jesteśmy zobligowani w wyniku głosowania w PE, będą skonstruowane w taki sposób, żeby zagwarantować pełną wolność w internecie – zapewnił Jan Dziedziczak, poseł PiS. Dodał, że może być to przeprowadzone w taki sposób, który spowoduje, że "różne unijne instytucje będą się nawet denerwować". – Nie przejmujemy się tym, bo dla nas najważniejsza jest wolność w internecie – podkreślił. Zwrócił uwagę, że spośród trzech konwencji tylko na tej Prawa i Sprawiedliwości padły konkretne wyborcze deklaracje. – Mówiliśmy o swoim programie. A co usłyszeliśmy na pozostałych dwóch konwencjach? W zasadzie tylko PiS odmieniany przez wszystkie przypadki – stwierdził parlamentarzysta.

Poseł PSL Marek Sawicki zaznaczył, że także na spotkaniu ludowców z wyborcami padły propozycje. - Był choćby pomysł zwolnienia emerytów z opodatkowania – powiedział. Odniósł się również do stwierdzenia Władysława Kosiniaka-Kamysza o wpisaniu członkostwa Polski w UE do konstytucji. – Powinno być to zrobione dlatego, że obecne działania we wszystkich obszarach sprawiają, że raczej wyprowadzają Polskę z UE niż chcą ją tam dalej pozostawić. Byłoby więc dobrze, gdybyśmy to utrwalili zapisem konstytucyjnym – argumentował Marek Sawicki. Nawiązując zaś do słów Grzegorza Schetyny zaznaczył, że wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej jest pomysłem PO. - W poprzedniej kadencji też mieliśmy co dwa miesiące spektakl związany z odwoływaniem. Takie jest prawo opozycji i dziwię się, że ktoś się dziwi. Natomiast z pewnością tego odwołania nie będzie – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Jan Dziedziczak (PiS), Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 31.03.2019

Godzina emisji: 12.10

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot. Przypomina zachowanie europosłów PO ws. ACTA2

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 09:53
Najpierw zadeklarowało walkę o wolność w internecie, potem zaprezentowało odnoszący się do tego film. Prawo i Sprawiedliwość zamieściło w niedzielę na YouTubie spot, w którym przypomina, że Platforma Obywatelska zmieniła stanowisko w sprawie ACTA2. I pyta: czyj interes reprezentuje PO?
rozwiń zwiń