X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczyt UE nie przyniesie przełomu? Ryszard Czarnecki: nowego szefa KE poznamy zapewne jesienią, nowego szefa PE w lipcu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:34
Szczyt UE miał wyłonić kandydatów na najważniejsze stanowiska we Wspólnocie.  Nie udało się, kolejny szczyt w tej sprawie ma się odbyć 30 czerwca. O tej kwestii dyskutowali w Jedynce politycy przedstawiciele różnych ugrupowań.
Audio
  • Obsada najważniejszych stanowisk w UE, sytuacja systemu oświaty, interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Flagi państw UE
Flagi państw UEFoto: Shutterstock.com

– Nie jestem zaskoczona, bo już przed szczytem mówiono, że to może się nie udać – powiedziała posłanka PO Marta Golbik. Jak stwierdziła, to bardzo skomplikowana operacja, wciąż jeszcze wiele może się wydarzyć. 

Grzegorz Długi (Kukiz’15) ocenił, że władze w Brukseli mogłyby odpowiadać przed obywatelami UE a nie przed unijnym środowiskiem biurokratycznym.  Zaznaczył, że każdy z krajów stara się o wybór swojego kandydata, choć teoretycznie każdy z wybranych powinien działać w imieniu całej Unii Europejskiej.

Ryszard Czarnecki (PiS) mówił, że 2 lipca będzie wybrany przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a Europejski Bank Centralny z siedzibą we Frankfurcie nad Menem musi wybrać następcę Włocha, Mario Draghiego do 1 listopada. Jest tu trzech kandydatów, Niemiec, Francuz, i być może były poseł PE, a potem komisarz z Finlandi,i Olli Ren. Nowy szef RE będzie zaś znany od grudnia - uważa gość Jedynki.

- Co do szefa KE i także nowego szefa dyplomacji UE – myślę, że szczyt 30 czerwca nie wyłoni kandydata większościowego - mówił eurodeputowany. W praktyce będzie to miało miejsce we wrześniu, październiku – przypuszcza Ryszard Czarnecki.

Poseł PiS stwierdził, że rosną szanse kobiety, prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović na  ważne stanowisko szefa Komisji Europejskiej, byłaby ona przedstawicielką naszego regionu. Za kandydata, którego potencjalnie może poprzeć Polska, gość Jedynki uznaje także Michela Barniera. Natomiast Manfred Weber, Frans Timmermans, zdaniem posła PiS, nie mają już szans na wygraną.

***

W programie rozmawiano także o systemie oświaty, Rzeczniku Praw Obywatelskich i polityce klimatycznej UE.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadzili: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Ryszard Czarnecki (PiS), Marta Golbik (PO), Grzegorz Długi (Kukiz'15)

Godzina emisji: 12.12

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki (PiS): nowy PE będzie bardziej otwarty na problemy naszego regionu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 19:03
- W europarlamencie będzie więcej sił, które chcą Europy ojczyzn, narodów, Europy chrześcijańskiej. Nowy PE będzie mniej ideologiczny niż obecny - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

21 tez na sesji Samorządna Rzeczpospolita. Zagrożenie dla jedności Polski czy wizja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:46
Co politycy sądzą o 21 tezach przedstawionych 4 czerwca na sesji Samorządna Rzeczpospolita w Gdańsku? Autorzy skupiają się na decentralizacji państwa oraz znacznym zwiększeniu kompetencji samorządu. W dokumencie padają słowa o "likwidacji państwa unitarnego". 
rozwiń zwiń