X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karol Karski: Unia Europejska powinna być otwarta na nowe kraje

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 21:09
- Powinny nastąpić kolejne rozszerzenia. Szkoda, że w tej kadencji zostały zakończone z wynikiem negatywnym dotychczasowe negocjacje dotyczące rozwiniętych gospodarczo państw Europy Zachodniej - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Karol Karski, eurodeputowany PiS. 
Audio
  • Rozszerzenie Unii Europejskiej o państwa bałkańskie (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Państwa członkowskie UE
Państwa członkowskie UEFoto: Shutterstock.com

W przeciągu ostatnich 5 lat negocjacje akcesyjne zakończyły Norwegia, Szwajcaria i Islandia. Państwa te jasno deklarowały, że nie są zainteresowane przystąpieniem do Unii Europejskiej. - Do tego dochodzi Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Pozostaje tutaj otwarcie się na wschód i południe - dodał Karol Karski. 

Europoseł PiS podkreśla, że Unia Europejska ma wyjątkowy dar zaprowadzania pokoju między swoimi członkami i zaznacza, że otwarcie na Bałkany jest bardzo pozytywnym aspektem. - Dzisiaj mimo wielu sporów i różnic nie potrafimy sobie wyobrazić konfliktu zbrojnego miedzy państwami członkowskimi.(...) Otwarcie w tej chwili na Bałkany jest bardzo pozytywne, są realizowane kolejne programy. Także wiadomo, że te negocjacje akcesyjne powinny się o wiele dalej posunąć i to będzie kwestia stabilizacji nie tylko regionu bałkańskiego, ale także kwestia stabilizacji całej Europy - zaznaczył Karski. 

Zdaniem Andrzeja Czerwińskiego, posła Platformy Obywatelskiej podstawą rozszerzenia każdej wspólnoty jest poprawa bytu i konkurencyjności, podniesienie poczucia bezpieczeństwa. Poseł zaznaczył, że te postulaty leżały u podstaw zakładania wspólnoty jaką jest Unia Europejska. - Unia zdała egzamin gospodarczo. Jeśli byśmy się skoncentrowali na tym, że Bałkany będą z nami, a kiedyś Ukraina, to trzeba w tym kierunku działać - powiedział poseł PO. 

***

Podczas audycji politycy skomentowali również zakończoną dzisiaj Konwencję PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", która miała miejsce w Katowicach.  Efektem konwencji jest przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. Więcej w całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski 

Goście: Karol Karski (eurodeputowany PiS), Andrzej Czerwiński (poseł PO) 

Data emisji: 7.07.2019

Godzina emisji: 12.11

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Karski: Timmermans w ogóle nie zna Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 15:59
Bez przedstawicieli rządu odbyło się wysłuchanie na posiedzeniu komisji swobód obywatelskich Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Komisję Europejską reprezentował jej wiceszef Frans Timmermans. O działaniach Komisji Europejskiej w kontekście relacji polsko-unijnych mówił w Polskim Radiu 24 Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: o Fransie Timmermansie, wyborach do KE i przyszłości UE

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 17:27
O kandydaturze Fransa Timmermansa, wyborach przewodniczącego Komisji Europejskiej i wizji przyszłości Unii Europejskiej rozmawiali: Tomasz Żółciak ("Gazeta Prawna") i Jacek Ożóg ("Telewizja Republika")
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Jendroszczyk: Ursula von der Leyen będzie samodzielnie funkcjonować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:14
- Ursula von der Leyen jest zdecydowaną zwolenniczką pogłębiania Unii Europejskiej. Jest też sceptycznie nastawiona do wydarzeń, które dzieją się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jendroszczyk ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń