Wybory parlamentarne 2019. Politycy komentują "szóstkę Schetyny"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 14:29
- Propozycje przedstawione przez Grzegorza Schetynę brzmią bardzo niewiarygodnie - mówił w audycji "Tydzień kontra tydzień" Karol Karski, europoseł PiS, odnosząc się do tzw. "szóstki Schetyny". Podobnego zdania był Józef Brynkus z Kukiz'15. Do programu Platformy odniosła się również Joanna Augustynowska, posłanki tego ugrupowania. 
Audio
  • Joanna Augustynowska, Józef Brynkus oraz Karol Karski o szóstce Grzegorza Schetyny (Jedynka/Tydzień konta tydzień)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna Foto: PAP/Rafał Guz

Podczas Forum Programowego w Warszawie lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że wśród zmian, które chce wprowadzić jego partia oraz stowarzyszone z nią ugrupowania, jest zbiór ustaw. - Zaczniemy od aktu odnowy demokracji, jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co jest niepraworządne - powiedział Grzegorz Schetyna. 

O przedstawionych przez PO propozycjach i wyborach parlamentarnych mówili w audycji "Tydzień kontra tydzień" Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, Józef Brynkus z Kukiz'15 oraz Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Cieszę się, że szóstka Schetyny wybrzmiała głośno i wyraźnie. Mam nadzieję, że nie usłyszę od nikogo, że opozycja nie ma programu. Mamy konkretne propozycje. Nie wystarczy posprzątać po PiS - oceniła Augustynowska.

"Schetyna nie jest wiarygodny" 

Józef Brynkus stwierdził natomiast, że "Schetyna nie jest wiarygodny i się ośmiesza". - Jego główny punkt, czyli zniesienie legislacji PiS za pomocą jednego aktu prawnego, świadczy o braku rozeznania lidera PO. Musiałaby być to kobyła legislacyjna zwierająca kilkaset stron albo i więcej - kontynuował poseł Kukiz'15.

Według Karola Karskiego z kolei "kilka pustych haseł nie jest programem". - Elementy przedstawione przez Grzegorza Schetynę zaprzeczają dotychczasowym działaniom PO. W dużej części są to rozwiązania, które brzmią bardzo niewiarygodnie - podsumował europoseł PiS.

Więcej w całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Joanna Augustynowska (Platforma Obywatelska), Józef Brynkus (Kukiz'15), Karol Karski (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 12.10

kad 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Norbert Maliszewski: PiS kilka kroków przed opozycją, "jedynki" przemyślane

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 14:37
- Premier Mateusz Morawiecki startuje w głównym okręgu "bitewnym", a wynik szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego będzie miał charakter prestiżowy - stwierdził prof. Norbert Maliszewski. Zdaniem politologa, PiS o kilka kroków wyprzedza opozycję.
rozwiń zwiń